Opublikowany: czw, Cze 14th, 2018

Cenzurki dla seniorów (FOTO, WIDEO)

Od dwóch lat w Jaworze z powodzeniem funkcjonuje Uniwersytet Trzeciego Wieku. Z jego oferty skorzystało już prawie 120 seniorów. W Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa odbyło się kolejne zakończenie roku akademickiego. Wszyscy studenci otrzymali pamiątkowe dyplomy, a dla prymusów były wyróżnienia.

Uroczystość rozpoczęła się od podziękowań. A tych było sporo, ponieważ w inicjatywę JUTW włącza się wiele osób i instytucji. Następnie przystąpiono do nagradzania studentów. Za naukę trzech języków obcych Tytuł „Prymusa Roku” otrzymali: Jadwiga Grochot, Halina Łuba, Alicja Samojedna, Izabela Zacher-Hemerling, Zbigniew Sobczyk. Tytuł „Talent Roku” przyznano natomiast Ryszardowi Terledze. Z kolei „Miss Foto” została wybrana Danuta Mikołajska.

– Studenci mieli możliwość nauki języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Przeprowadziliśmy także kursy z zakresu gastronomii i dietetyki, zajęcia sportowe z gimnastyki a także, co było nowością ćwiczenia Tai Chi. Dodatkową atrakcją studiowania były wyjazdy studyjne. Studenci podziwiali m.in. egzotyczne zwierzęta w Afrykanarium, a także korzystali z oferty Narodowego Forum Muzyki – mówi Anna Tomaszewska, manager ECMEN.

Na uroczystości, oprócz oficjalnych przemówień i kwiatów, był też program artystyczny w wykonaniu studentów, a po zakończeniu części oficjalnej, odbył się integracyjny grill i wspólna zabawa przy muzyce.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..