CCC wciąż bez ligowej porażki

Zgodnie z przewidywaniami zakończyło się spotkanie 9. kolejki Basket Ligi Kobiet, w którym koszykarki CCC Polkowice zmierzyły się na wyjeździe z Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Mistrzynie Polski nie dały najmniejszych szans swoim rywalkom, odnosząc tym samym ósme ligowe zwycięstwo z rzędu.

Zdecydowanym faworytem tego starcia były przyjezdne. Mistrzynie Polski nie zaznały w tym sezonie porażki w rozgrywkach koszykarskiej ekstraklasy i zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Zawodniczki Ostrovii radzą sobie dużo gorzej, notując jak dotąd same porażki.

Mecz praktycznie rozstrzygnął się już w pierwszej kwarcie, która zakończyła się 10-punktowym prowadzeniem podopiecznych trenera Marosa Kovacika. W spotkaniu bardziej wyrównanych zespołów taka przewaga byłaby spokojnie do odrobienia, to jednak nie w przypadku tak znacznej różnicy klasy między drużynami. Do przerwy CCC prowadziło 44:29, a całe spotkanie 81:43.

Polkowiczanki choć wykonały swój plan w stu procentach, to jednak można mieć pewne zastrzeżenia do ich gry. „Pomarańczowe” zanotowały aż 20 strat, co w pojedynku z rywalem, który potencjałem koszykarskim znacząco od nich odstaje, jest niepokojące. Nad tym elementem z pewnością muszą popracować przed zbliżającym się meczem Euroligi z włoską Familą Schio.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski – CCC Polkowice 43:81 (15:25, 14:19, 6:29, 8:8)

Ostrovia: Wajler 0, Burdette 11, Motyl 10, Jackowska 6, Podkańska 6, Jaworska 5, Ossowska 3, Kaczmarek 2, Joks, Nowicka, King.

CCC: Fagbenle 19, Leedham 14, Hayes 12, Puss 11, Kaczmarczyk 9, Owczarzak 7, Gajda 5, Kaltsidou 4, Tyszkiewicz.