CCC w półfinale!

Miało być pewne zwycięstwo i było pewne zwycięstwo. Koszykarki CCC Polkowice po raz trzeci pokonały ekipę Pszczółek Lublin, dzięki czemu awansowały do półfinałów Basket Ligi Kobiet.

Pierwsze punkty w dzisiejszym starciu zdobyły gospodynie, które przystąpiły do meczu z nadzieją pierwszego zwycięstwa nad aktualnymi mistrzyniami Polski. Ich autorką była Sheniqua Greene. Jak się później okazało, trafienie amerykańskiej środkowej dało jedyne w tym meczu prowadzenie „Pszczółkom”. Z akcji na akcję, z minuty na minutę na parkiecie coraz bardziej dominowały przyjezdne. Podopieczne trenera Marosa Kovacika po pierwszej kwarcie mogły się cieszyć z 6-punktowej przewagi (15:21), a na przerwę schodziły już z 15-punktową zaliczką (43:28).

Miejscowe zawodniczki w kolejnej odsłonie wprawdzie zniwelowały straty o 6 „oczek”, ale w ostatnich 10 minutach „pomarańczowe” znów były lepsze. Ostatecznie CCC pewnie zwyciężyło 72:57 i awansowało do półfinału koszykarskiej ekstraklasy kobiet. Rywalkami polkowiczanek będzie zespół Arki Gdynia, który po raz trzeci pokonał dziś Wisłę Can-Pack Kraków. Dwa pierwsze pojedynki półfinałowe odbędą się 13 i 14 kwietnia w Polkowicach.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – CCC Polkowice 57:72 (15:21, 13:22, 16:10, 13:19)

Pszczółka: Kiesel 20, Rymarenko 13, Greene 11, Butulija 6, Szajtauer 6, Vrancic 1, Adamowicz, Poleszak, Mistygacz, Cebulska.

CCC: Fagbenle 15, Thomas 15, Hayes 12, Kizer 10, Kaltsidou 8, Leedham 8, Gajda 4, Owczarzak, Tyszkiewicz.

Poniżej wyniki pozostałych trzech par pierwszej rundy play-off:

Ślęza Wrocław – Artego Bydgoszcz  62:78 (stan rywalizacji: 2:1 dla Ślęzy)

Wisła Can-Pack Kraków – Arka Gdynia 71:72 (stan rywalizacji: 3:0 dla Arki; awans Arki)

Enea Gorzów Wlkp. – Energa Toruń 68:76 (stan rywalizacji: 2:1 dla Enei)