CCC przegrywa po raz dziewiąty

Koszykarkom CCC Polkowice nie udało się po raz drugi w obecnej edycji Euroligi Kobiet pokonać zespołu Bourges Basket. Grające przed własną publicznością Francuzki prowadziły przez niemal cały mecz i ostatecznie odniosły pewne zwycięstwo.  Podopieczne trenera Georgisa Dikeoulakosa nie mają już szans na awans do fazy play off.

W szeregach gospodyń zadebiutowała hiszpańska rozgrywająca Laia Palau, która była kluczową postacią mistrzowskiego zespołu z Polkowic w sezonie 2012/2013. Od początku spotkania zdecydowanie lepiej na parkiecie lepiej radziły sobie koszykarki z Francji, głównie za sprawą wysokiej skuteczności rzutów z gry. Po pierwszej kwarcie na ośmiopunktowym prowadzenie było Bourges (28:20). Dużo bardziej wyrównana była natomiast druga odsłona, choć i w niej górą był francuskie zawodniczki (19:18). W pierwszych dwudziestu minutach pojedynku najlepiej wśród przyjezdnych prezentowała się Artemis Spanou. Grecka środkowa zdobyła części gry 13 punktów. Z kolei dla rywalek najczęściej trafiała Valériane Ayayi (14 pkt.).

Zmagania po przerwie od mocnego uderzenia rozpoczęły gospodynie. Najpierw „trójkę” trafiła Marine Johaness, a chwilę później tym samym popisała się Diandra Tchatchouang, dzięki czemu przewaga Bourges wzrosła do 15 „oczek”. Od tej pory pory Francuzki kontrolowały już przebieg meczu, trzymając swoje przeciwniczki na dystans około 10 punktów. Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem ekipy z Bourges 82:72, dla której była to szósta wygrana na euroligowych parkietach.

Koszykarki CCC Polkowice „umocniły się” na ostatnim miejscu w grupie A (2 zwycięstwa i 9 porażek) i na trzy kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej nie mają już szans na awans do dalszej fazy. Natomiast tylko matematyczne szanse pozostały na zajęcie 5. lub 6. miejsce, które premiowałoby do awansu do fazy play off EuroCupu.

Bourges Basket – CCC Polkowice 82:72 (28:20, 19:18, 22:19, 13:15)

Bourges: Chartereau (23 pkt.), Ayayi (18), Johaness (16), Tchatchouang (8), Sharp (7), Godin (6), Palau (4), Monpierre.

CCC: Spanou (26), Fagbenle (15 pkt.), Clark (13), Bojovic (10), Gajda (6), Sandrić (2), Stankiewicz, Leciejewska, Idziorek.