CCC Polkowice gromi na inaugurację

Najmniejszego problemu z odniesieniem zwycięstwa w pierwszym meczu Basket Ligi Kobiet nie miały koszykarki CCC Polkowice. Mistrzynie Polski wysoko pokonały przed własną publicznością ekipę Widzewa Łódź.

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego starcia były gospodynie. Naszpikowana gwiazdami drużyna prowadzona przez Marosa Kovacika zmierzyła się bowiem z jedną z najsłabszych teamów minionego sezonu, który do ostatniej kolejki walczył o utrzymanie w lidze.

Zarówno pierwsza jak i druga kwarta nie potwierdzały jednak wyraźnych różnic między zespołami. Mistrzyniom Polski dość opornie szło zdobywanie punktów, a i gra defensywna „pomarańczowych” pozostawiała wiele do życzenia. W efekcie polkowiczanki schodziły do przerwy z zaledwie 6-punktowym prowadzeniem (37:31).

Po zmianie stron zupełnie zmienił się również obraz gry. Faworytki wreszcie zaczęły grać tak jak na mistrzynie kraju przystało. Przede wszystkim zaczęła funkcjonować mocna obrona, która przyniosła również sporo łatwych punktów. Zawodniczki CCC wygrały trzecią partię aż 31:6, nie pozostawiając złudzeń swoim rywalkom, kto będzie górą w dzisiejszym meczu. W ostatniej odsłonie gospodynie kontrolowały już przebieg pojedynku, powiększając swoją przewagę o kolejne 9 „oczek”. Ostatecznie, zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami, CCC odniosło wysokie zwycięstwo na inaugurację sezonu 2018/19 Basket Ligi Kobiet.

– Gratuluję moim zawodniczkom, zwłaszcza za drugą połowę. Gratuluję też Widzewowi, bo pokazał, że potrafi grać. W pierwszej kwarcie łodzianki spisywały się naprawdę bardzo dobrze. Spodziewaliśmy się takiego przebiegu. Mamy nowy zespół, w komplecie raptem kilka treningów za sobą. Mam nadzieję, że nasza gra będzie coraz lepsza. Czas pracuje na naszą korzyść – mówił po spotkaniu trener CCC Maros Kovacik.

CCC Polkowice – Widzew Łódź 90:40 (16:12, 21:19, 31:6, 22:13)

CCC: Temitope Fagbenle (28 pkt.), Johannah Leedham (18), Weronika Gajda (10), Karolina Puss (9), Jasmine Thomas (7), Styliani Kaltsidou (7), Sofija Aleksandravicius (6), Julia Tyszkiewicz (5), Dominika Owczarzak, Agnieszka Kaczmarczyk.

Widzew: Aleksandra Pawlak (21 pkt.), Klaudia Gertchen (14), Katarina Vucković (5), Raigyne Moncrief (4), Amina Marković (3), Klaudia Perisa (2), Anna Kudelska (1), Julia Drop, Elżbieta Paździerska, Natalia Gzinka.