CCC pokonują wicemistrzynie Polski na ich terenie!

Lepszego debiutu chyba nie mógł sobie wymarzyć nowy trener koszykarek CCC Polkowice Maros Kovacik. Jego podopieczne po bardzo dobrym spotkaniu pokonały aktualne wicemistrzynie Polski – zespół Wisły Can-Pack Kraków. Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że odniesione na boisku rywali.

Faworytkami 17. kolejki Basket Ligi Kobiet były gospodynie. Wicemistrzynie Polski z ubiegłego sezonu równie dobrze spisują się także w obecnych rozgrywkach, doznając w nich zaledwie dwóch porażek na 16 rozegranych meczów.

Nieco gorzej od swoich przeciwniczek, choć również całkiem przyzwoicie, radzą sobie natomiast koszykarki z Dolnego Śląska. „Pomarańczowe” jak dotąd schodziły z parkietu pokonane pięciokrotnie.

Początek pojedynku zdecydowanie należał do Wiślaczek, które bezlitośnie wykorzystały widoczną nerwowość i nonszalancję w grze polkowiczanek. Po pierwszej kwarcie podopieczne Tomasza Herkta prowadziły różnicą aż jedenastu punktów (25:14). W kolejnej odsłonie przyjezdne spisywały się już dużo lepiej. Przede wszystkim uszczelniły defensywę, nie pozwalając rywalkom na swobodne konstruowanie akcji. Poza tym nie miały już takich problemów z trafianiem do kosza jak wcześniej. Efektem było zniwelowanie strat do zaledwie czterech „oczek” do przerwy (30:34).

Po zmianie stron to wciąż podopieczne trenera Marosa Kovacika były stroną dyktującą warunki na parkiecie. Gospodynie broniły przewagi, ale w końcówce trzeciej partii po raz pierwszy na prowadzenie wyszły koszykarki z Polkowic. Od stanu 48:46 trzy kolejne punkty zdobyła Temitope Fagbenle i po 30 minutach gry krakowianki przegrywały 48:49. W decydującej kwarcie zawodniczki CCC kontrolowały przebieg gry i zasłużenie wygrały to spotkanie 69:64. W ekipie zwyciężczyń kapitalne zawody rozegrała zdobywczyni 29 pkt. Temitope Fagbenle.

Czasu na długie świętowanie nie ma, gdyż już w najbliższą środę szykuje się kolejny hit rozgrywek. Polkowiczanki, tym razem we własnej hali, podejmą złote medalistki Polski – Ślęzę Wrocław.

Wisła Can-Pack Kraków – CCC Polkowice 64:69 (25:14, 9:16, 14:19, 16:20)

Wisła: Rodriguez 23, Labuckiene 13, Parker 12, Reid 10, Radocaj 6, Niedźwiedzka, Suknarowska-Kaczor, Ziętara.

CCC: Fagbenle 29, Gajda 19, Clark 7, Sandrić 5, Leciejewska 4, Bojović 3, Spanou 2, Puss, Stankiewicz, Ervin.