Opublikowany: nie, Kwi 14th, 2019

CCC pewnie zwycięża w półfinale (FOTO)

Wysokim zwycięstwem nad Arką Gdynia rozpoczęły półfinałową rywalizację Basket Ligi Kobiet koszykarki CCC Polkowice. Podopieczne trenera Marosa Kovacika nie miały najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa, pokonując rywalki różnicą aż 32 punktów.

Występujące w roli gospodyń mistrzynie Polski od pierwszego gwizdka sędziego nadawały ton wydarzeniom na boisku. „Pomarańczowe” z minuty na minuty i niemal z akcji na akcję zwiększały swoją przewagę nad przeciwniczkami, pewnie wygrywając każdą z kwart. Zawodniczki z Wybrzeża nie miały tego dnia nic do powiedzenia. Ostatecznie polkowiczanki pewnie zwyciężyły 92:60, odnosząc tym samym ważną wygraną w pierwszym meczu serii półfinałowej, w której rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Drugi mecz dzisiaj o godz. 19, także w Polkowicach.

– Jestem bardzo zadowolony z wyniku i z gry. Zagraliśmy bardzo dobry mecz. W play-offach musisz jednak mieć krótką pamięć. Dziś wygraliśmy, ale jutro jest kolejny mecz. To będzie zupełnie inna historia. Zaczęliśmy serię półfinałową dobrze, ale ciągle potrzebujemy dwóch wygranych. Jutro powalczymy o drugie zwycięstwo – powiedział po spotkaniu słowacki szkoleniowiec CCC Maros Kovacik.

CCC Polkowice – Arka Gdynia 92:60 (22:16, 23:17, 27:14, 20:13)

CCC: Leedham 15, Puss 13, Gajda 13, Kizer 11, Fagbenle 10, Thomas 10, Kaltsidou 9, Hayes 7, Owczarzak 4,Tyszkiewicz.

Arka: Makurant 13, Cannon 11, Morawiec 11, Coffey 10, Stelmach 6, Balintova 5, Baltkojiene 4, Rembiszewska, Jurcenkova, Greinacher, Podgórna.

W drugiej półfinałowej parze Enea Gorzów Wlkp. pokonała na wyjeździe Ślęzę Wrocław 89:76, obejmując prowadzenie w rywalizacji 1:0.