CCC kończy rozgrywki euroligowe

W dobrym stylu zakończyły przygodę z Euroligą koszykarki CCC Polkowice. „Pomarańczowe”, mimo porażki, bardzo dobrze zaprezentowały się w starciu z najlepszą klubową drużyną Europy Dynamem Kursk.

Przed spotkaniem mało kto dawał szanse podopiecznym Karola Kowalewskiego. Rywalem polkowiczanek był bowiem obecny mistrz tych rozgrywek i absolutny dominator europejskich parkietów – Dynamo Kursk. Początek pojedynku należał gospodyń, które już po pierwszej kwarcie wyszły na 10-punktowe prowadzenie (25:15). Rosjanki nadawały ton boiskowym wydarzeniom także w kolejnej odsłonie, popisując się zwłaszcza twardą grą w defensywie. Efektem była zaledwie 25-punktowa zdobycz koszykarek CCC do przerwy (52:25). Szykowało się więc na kolejny pogrom.

Po zmianie stron obraz gry uległ całkowitej zmianie. „Pomarańczowe” zaczęły agresywnie bronić oraz wyraźnie poprawiły skuteczność rzutów z gry. Koszykarkom z Dolnego Śląska w trzeciej partii udało się odrobić znaczną część strat i przed decydującą kwartą przegrywały już „tylko” różnicą 14 „oczek”. W ostatnich 10 minutach przyjezdne kontynuowały dobrą grę, ostatecznie ulegając 73:83.

Rozgrywki Euroligi Kobiet sezonu 2017/2018 zespół z Polkowic zakończył z bilansem 3:11, zajmując przedostatnie miejsce w grupie A.

Dynamo Kursk – CCC Polkowice 83:73 (25:15, 27:10, 10:23, 21:25)

Dynamo: Petrović 19, Kirillova 18, Prince 11, Ciak 10, Zhedik 9, Vadeeva 7, McCoughtry 4, Levchenko 3, Ogwumike 2, Logunova.

CCC: Clark 19, Fagbenle 13, Bojović 9, Spanou 8, Gajda 8, Stankiewicz 6, Sandrić 6, Babkina 2, Leciejewska 2, Idziorek.