CCC gromi w pierwszym meczu play-off!

Koszykarki CCC Polkowice odniosły pewne zwycięstwo w pierwszym meczu rundy play off. Podopieczne trenera Marosa Kovacika nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem przed własną publicznością zespołu Pszczółka Polski-Cukier AZS Lublin, obejmując tym samym prowadzenie w rywalizacji, która toczyć się będzie do trzech wygranych. Pomarańczowe już po raz kolejny w tym sezonie rzuciły co najmniej sto punktów.

Zdecydowanymi faworytkami dzisiejszego starcia były gospodynie, które po sezonie zasadniczym zajęły trzecie miejsce w tabeli Basket Ligi Kobiet. Ich rywalki to szósta ekipa kobiecej ekstraklasy – zespół Pszczółka Lublin. O sile CCC nie świadczy jednak pozycja uzyskana w ligowej tabeli, ale przede wszystkim potencjał sportowy drużyny oraz wysoka forma prezentowana w ostatnich tygodniach.

Tylko w pierwszej kwarcie przyjezdne potrafiły nawiązać z polkowiczankami w miarę równorzędna walkę. Lublinianki w tej części gry dwukrotnie wychodziły nawet na jednopunktowe prowadzenie (21:20 i 23:22), jednak jak sie później okazało były to jedyne prowadzenia Pszczółek w dzisiejszym spotkaniu. Pierwsza odsłona zakończyła się ostatecznie niewielką przewagą „pomarańczowych” (26:23).

Podobnie jak w ostatnich meczach z udziałem CCC, losy pojedynku na dobre rozstrzygnęły się w drugiej partii. Gospodynie dały w niej prawdziwy popis zarówno skuteczności, jak i gry w obronie. Do przerwy tablica wyników wskazywała 57:35 na korzyść zespołu z Dolnego Śląska, co w praktyce oznaczało, że musiałby się stać koszykarski cud, aby drużyna gości wyszła z tego starcia obronną ręką.

Do niczego takiego oczywiście nie doszło. Podpoieczne słowackiego szkoleniowca wygrały również dwie kolejne kwarty i ostatecznie odniosły pewne zwycięstwo 100:66.

– Myślę, że dzisiejszy mecz, a zwłaszcza pierwsza kwarta, która była bardzo zacięta, mógł podobać się kibicom. Gra była szybka, dynamiczna. My wykorzystałyśmy nasze atuty i wygrałyśmy, ale to już historia. Jutro kolejny pojedynek, który także trzeba wygrać – powiedziała po meczu Weronika Gajda.

CCC Polkowice – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 100:66 (26:23, 31:12, 17:15, 26:16), stan rywalizacji do trzech zwycięstw 1:0

CCC: Spanou 21, Gajda 17, Fagbenle 14, Sandrić 14, Puss 9, Clark 8, Ervin 6, Leciejewska 6, Bojović 3, Stankiewicz 2, Idziorek.

Pszczółka: Fitzgerald 30, Butulija 14, Ugoka 12, Dorogobuzowa 6, Dobrowolska 2, Poleszak 2, Kędzierska, Mistygacz .

Mecz numer dwa jutro o godz. 19:00, także w Polkowicach.

W pozostałych dzisiejszych meczach Wisła Can-Pack Kraków wygrała na własnym boisku z AZS Gorzów Wlkp. (73:61), a Ślęza Wrocław pokonała w Toruniu miejscowy AZS (71:61). Do sporej sensacji doszło natomiast w Bydgoszy, gdzie pierwsze po sezonie regularnym Artego uległo przed własną publicznością ekipie Basketu Gdynia (67:72).