Koszykarki CCC Polkowice gromią w Eurolidze! (FOTO)

Tak przekonującego i wysokiego zwycięstwa w Eurolidze koszykarki CCC nie odniosły chyba jeszcze nigdy. Pomarańczowe wygrały dziś po raz czwarty z rzędu, nie dając najmniejszych szans rosyjskiej ekipie Nadieżdy Orenburg. Kluczem do sukcesu mistrzyń Polski była kapitalna gra w defensywie. Rywalki w całym meczu zdobyły zaledwie 36 punktów, z czego w ostatnich dwóch kwartach dziewięć!

Przed spotkaniem trudno było wskazać wyraźnego faworyta. Pierwsze punkty w meczu padły łupem przyjezdnych, które po niespełna trzech minutach prowadziły już różnicą czterech „oczek” (6:2). Dość szybko okazało się, że były to miłe złego początki i jedyna przewaga Rosjanek w tym meczu. Do głosu szybko doszły gospodynie i to one niepodzielnie nadawały ton wydarzeniom na boisku. Już po pierwszej kwarcie polkowiczanki mogły czuć się w miarę bezpiecznie, co dawała im 11-punktowa przewaga (22:11). W kolejnych kwartach, z minuty na minutę „pomarańczowe” coraz bardziej oddalały się od swoich przeciwniczek i kwestia zwycięstwa praktycznie była przesądzona jeszcze przed przerwą, na którą drużyna gości schodziła z 18-punktową stratą (27:44).

Jednak to co działo się po zmianie stron z pewnością na długo zapamiętają zarówno kibice, trenerzy, jak i same koszykarki CCC. Mowa o fantastycznej grze w obronie, za sprawa której Nadieżda Orenburg była w stanie zdobyć zaledwie dziewięć punktów, z czego tylko dwa w ostatniej odsłonie. Ostatecznie CCC odniosł0 pewne i wysokie zwycięstwo 70:36. Była to czwarta wygrana polkowiczanek w tegorocznej edycji Euroligi. Na swoim koncie mają też dwie porażki.

CCC Polkowice – Nadieżda Orenbug 70:36 (22:11, 22:16, 16:7, 10:2)

CCC: Kizer 16 pkt., Thomas 10, Fagbenle 9, Kalsidou 9, Hayes 8, Leedham 7, Kaczmarczyk 6, Gajda 5, Puss, Owczarzak, Tyszkiewicz.

Nadieżda: Jones 14, Shilova 6, Ygueravide 6, Wheeler 5, Maiga 3, Fedorenkowa 2, Medvedeva, Burik, Tikhonenko, Novikova.