Opublikowany: wt, Paź 24th, 2017

Carmen w Złotoryi!

Już w najbliższy czwartek o godz. 18 w złotoryjskim kinie Aurum zostanie wyświetlona retransmisja opery „Carmen” wystawionej w Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Carmen to opera w czterech aktach autorstwa francuskiego kompozytora Georges’a Bizeta z librettem Henri Meilhaca i Ludovica Halévy’ego, opartym na noweli Prospera Merimée o tym samym tytule. Jest to opowieść o seksualnej obsesji i nieuchronnym zabójstwie z miłości. Na początku wywołała ona konsternację paryskich widzów, którzy nie przywykli do tak brawurowego połączenia elementów komicznych z tragicznymi.

Kontrowersyjny temat oraz niedopuszczalne ówcześnie mieszanie elementów komicznych z tragicznymi przyczyniło się do bardzo chłodnego przyjęcia opery podczas paryskiej prapremiery. Dziś, słuchając jednej z najpiękniejszych oper w historii muzyki, bardzo trudno w to uwierzyć. Połączenie niezwykłej, pełnej temperamentu i blasku muzyki Bizeta oraz najwyższej klasy libretta zaowocowało dziełem genialnym pod każdym względem.

Przedstawienie potrwa około trzech godzin i 40 minut (w tym jedna przerwa). Będzie ono retransmitowane w oryginalnym języku, czyli francuskim. Widzowie kina Aurum w Złotoryi będą je mogli z napisami w języku polskim.

Bilety są do nabycia w kasie kina oraz sekretariacie Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji przy ul. Reymonta 5. Za normalny zapłacimy 35 zł, za ulgowy zaś 25 zł.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..