Cały czas dogaszają, to był ogromny pożar! (WIDEO)

111 strażaków z Lubina i okolicznych powiatów przez kilka godzin walczyło w ogromnym pożarem, który dziś w nocy wybuchł w fabryce styropianu, obok Zakładów Górniczych Lubin. – Ogień udało się opanować, ale na miejscu cały czas są ratownicy, wciąż trwa dogaszanie – informuje Cezary Olbryś, zastępca komendanta lubińskiej straży pożarnej.

Jak mówią strażacy, to była trudna akcja. – Tak naprawdę nie wiedzieliśmy, co jest w środku. Cały czas dochodziło do jakichś eksplozji, wybuchały butle, to było bardzo duże zagrożenie dla życia naszych ratowników – relacjonuje Cezary Olbryś. Tuż obok znajdowały się też inne fabryki oraz stacja paliw, stąd bardzo ważne było szybkie opanowanie ognia.

Zagrożone było też życie pracowników fabryki, którzy byli w środku w momencie wybuchu pożaru. – Trafiło do nas dwóch mężczyzn z podejrzeniem zatrucia. Po badaniach i konsultacji z lekarzem okazało się, że nic im nie zagraża i mogą wrócić do domu – informuje Anna Szewczuk-Łebska, rzecznik prasowy Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie.

Na szczęście po kilku godzinach ogień udało się opanować. Fabryka spłonęła doszczętnie, ale na razie nie wiadomo jakie są straty. Strażacy czekają na przyjazd właściciela fabryki. Takie same informacje przekazał nam Piotr Leśniewicz, dyrektor oddziału firmy Polstyr z Miłkowic: – Do Lubina na miejsce pożaru pojechała delegacja naszej firmy. Na razie nie wiemy co tam się wydarzyło, dlaczego wybuchł pożar. Więcej informacji będziemy mogli przekazać najwcześniej w przyszłym tygodniu – mówi.

Przez całą noc pożar gasiło 111 strażaków, łącznie z 36 zastępów. Lubińskich strażaków wspierali w akcji koledzy z państwowych i ochotniczych straży pożarnych z gminy Lubin, a także okolicznych powiatów: głogowskiego, polkowickiego, legnickiego, wołowskiego i średzkiego.

Na miejscu strażacy wciąż dogaszają pożar. Pracują tam też policjanci z lubińskiej komendy. Policyjne śledztwo wykaże, jakie były przyczyny pożaru.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..