Całe podium dla kolarzy CCC

Kolarze CCC Sprandi Polkowice zdominowali niedzielne kryterium uliczne V Memoriału im. Stanisława Szozdy w Prudniku. Wyścig elity mężczyzn wygrał zawodnik Patryk Stosz, a tuż za nim uplasowali się Paweł Cieślik i Paweł Bernas. Czwarte miejsce wywalczył inny „pomarańczowy” Kamil Gradek.

Początkowo trójka, a później czwórka zawodników CCC Sprandi Polkowice zdominowała wyścig na dystansie 48 kilometrów (40 okrążeń wokół centrum Prudnika). Ostatecznie jako pierwszy linię mety przekroczył Patryk Stosz. Drugi był Paweł Cieślik, a trzeci Paweł Biernas. Tuż za podium uplasował się także zawodnik CCC Sprandi Polkowice Kamil Gradek.

Reszta kolarzy jechała w peletonie i wjechała na metę prawie minutę później. Jeden z zawodników miał pecha, gdyz wpadł na prostym odcinku na bariery i wymagał pomocy służb medycznych.

– Trasa była bardzo ciężka, wymagająca technicznie, częściowo po kostce brukowej, a runda w tym roku była krótsza. To kosztowało dużo wysiłku – mówił po wyścigu Patryk Stosz, który wygrał też tegoroczną klasyfikację ogólną Mistrzostw Polski Kryteriów Ulicznych. – W Prudniku jestem trzeci raz. Stanisława Szozdy nie miałem okazji poznać osobiście, ale to wielki człowiek. Będę tu przyjeżdżał zawsze – dodaje zawodnik.

W zawodach wzięło udział w sumie 320 zawodników i zawodniczek, w tym 130 dzieci i 190 zawodników z licencją kolarską. W wyścigu elity mężczyzn uczestniczyło 30 kolarzy, a wyścigu kobiet 22 panie. Wśród kobiet najszybszą okazała się Dorota Przężak z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów.