Opublikowany: sob, Gru 23rd, 2017

Bus pod choinkę

Podopieczni Fundacji „Przystań” w Ścinawie nie mogli sobie wymarzyć lepszego prezentu na Boże Narodzenie. Placówka otrzymała busa do przewozu osób niepełnosprawnych.

– Na ten dzień czekaliśmy aż trzy lata od momentu utworzenia Warsztatu Terapii Zajęciowej „Uśmiech” – mówi prezes fundacji Dorota Giżewska. – Mikrobus służyć będzie naszym podopiecznym, czyli trzydziestu osobom niepełnosprawnym, uczestnikom warsztatów oraz czterdziestu mieszkańcom centrum rehabilitacyjno-opiekuńczego – dodaje.

W związku z aktywną działalnością w zakresie rehabilitacji społecznej, podopieczni niejednokrotnie zapraszani są do innych placówek na konkursy, festiwale oraz warsztaty edukacyjne. Do tej pory wiele osób nie mogło w nich uczestniczyć, bo nie miały czym pojechać. Teraz to się zmieni.

– Dzięki zamontowanej platformie, mikrobusem możemy przewozić osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich – podkreśla szefowa fundacji. – Zwiększy się dostęp do naszej oferty terapeutycznej, dodatkowo będziemy mogli dowozić z obszaru gminy Ścinawa osoby poruszające się na wózkach, które do tej pory nie mogły skorzystać z zajęć w naszej placówce. Również umożliwimy im wyjazdy do kina, teatru, na basen i kręgle oraz na dalsze wycieczki krajoznawcze.

Bus kosztował 136,9 tys. zł. Kupiono go ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Fundacji KGHM Polska Miedź, gminy Ścinawa oraz Fundacji „Przystań” w Ścinawie.

Źródło: scinawa.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..