Opublikowany: pt, Cze 1st, 2018

Burmistrz Ścinawy oficjalnie zamierza ubiegać się o reelekcję (WIDEO)

Krystian Kosztyła, burmistrz Ścinawy, ogłosił dziś, że w tegorocznych wyborach samorządowych będzie się starał o reelekcję. – Jestem ścinawianinem od urodzenia. Mam tu rodzinę i przyjaciół. Chciałbym nadal zmieniać to miasto i pomagać mu w ulepszeniu – zapowiedział.

Kosztyła jest pierwszym samorządowcem z powiatu lubińskiego, który oficjalnie ogłosił swój start w zbliżających się wyborach.

– Czuję, że nie mogę zostawić mieszkańców. Nie chcę ich zawieść, chcę skończyć to, co zacząłem. Podczas mojej kadencji wiele udało się zdziałać – mówi Krystian Kosztyła, na którego w poprzednich wyborach zagłosowało prawie 2 700 wyborców.

Podczas krótkiej konferencji obecny burmistrz Ścinawy podsumował cztery lata swojej kadencji i opowiedział o planach na przyszłość. – Od początku mojej kadencji gmina Ścinawa pozyskała aż 85 milionów środków zewnętrznych. Miasto jest rozkopane, to widać. To inwestycje, które trwają. Właśnie zaczynamy duży projekt związany z kanalizacją czternastu wsi. Budujemy także nowe drogi i zbroimy strefę gospodarczą, która da pracę w regionie. Rozpoczynamy także inwestycję gazyfikacji Ścinawy – wylicza.

 – To wszystko nie byłoby możliwe bez dobrej współpracy rady, która przychylała się do naszych wniosków – dodaje Kosztyła, który cztery lata temu wygrał wybory na burmistrza z ówczesnym włodarzem gminy Ścinawa Andrzejem Holdenmajerem.

Jeśli ponownie zostanie burmistrzem, w przyszłej kadencji Kosztyła chce zrealizować kilka projektów: – Chcemy się zająć żłobkami. Dostrzegamy, jaki problem mają mamy pracujące i chociaż żłobki nie leżą w gestii gminy, chcemy im pomóc. Wiele spraw będziemy też kontynuować: drogi, kanalizacja, infrastruktura, turystyka. Sfinalizowaliśmy to, co mogliśmy, np. stadion, ale na wiele inwestycji potrzeba czasu – tłumaczy burmistrz.

Kosztyła twierdzi, że ogłoszenie przez niego wyborczych zamiarów nie oznacza jednak rozpoczęcia kampanii – z tą wystartuje, gdy ogłoszony zostanie termin wyborów. Wtedy też przedstawi swój program.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..