Wiesław Wabik sięga po czwartą kadencję (FOTO)

Wiesław Wabik ponownie zawalczy o fotel burmistrza gminy Polkowice. Jest kandydatem Stowarzyszenia Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic, które przedstawiło dziś deklarację wyborczą oraz kandydatów do rad: miejskiej i powiatowej.

PdMP startuje w wyborach samorządowych pod hasłem: “Polkowiczanie zasługują na więcej!”.

– To dla mnie zaszczyt i odpowiedzialność, że po raz kolejny będę reprezentować Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic w najbliższych wyborach – powiedział Wiesław Wabik, który zarządza gminą od 2006 roku.

W deklaracji wyborczej stowarzyszenia mowa jest m.in. o rozwoju budownictwa mieszkaniowego, uruchomieniu Centrum Aktywności Seniorów, Domu Dziennego Pobytu, Centrum Osób Niepełnosprawnych oraz powołaniu Młodzieżowej Rady Miejskiej (taka istniała już wcześniej) i Rady Seniorów. Więcej uprawnień otrzymają rady osiedlowe i sołeckie.

– Chcemy, aby polkowiczanie rodzili się w Polkowicach i mogli leczyć się w polkowickim szpitalu – deklarował Wiesław Wabik. – Nadszedł czas na to, aby u zbiegu alei Jana Pawła II i Marszałka Józefa Piłsudskiego polkowiczanie mieli swój szpital.

– Chcemy, aby Polkowice były miastem przyjaznym dla młodych – mówił Emilian Stańczyszyn, prezes stowarzyszenia. – Stworzymy ciekawą przestrzeń dla realizacji młodzieżowych pasji, zainteresowań i ambicji. Takie miejsce chcemy zapewnić modernizując i rozbudowując aquapark. Tam młodzi ludzie będą mogli spotkać się, pobawić i zwyczajnie porozmawiać.

Podczas konferencji zaprezentowano też kandydatów PdMP do rad: miejskiej a także powiatowej, których przestawił starosta polkowicki Marek Tramś. Na listach jest kilka nowych nazwisk. Obecni na dzisiejszej konferencji podpisali deklarację wyborczą.

O mandat radnego powiatu będzie się starać Arkadiusz Bloch, wiceburmistrz Polkowic. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu jego dymisji domagali się przedstawiciele Stowarzyszenia Lepsze Polkowice. Powodem były m.in. chaos inwestycyjny w gminie i brak odpowiedniego zabezpieczenia placu budowy na os. Sienkiewicza, gdzie trwa przebudowa parku. Zapytaliśmy dziś burmistrza, czy podjął decyzję.

– Jest to czas kampanii wyborczej i uważam, że to typowo polityczne zachowanie – odpowiedział Wiesław Wabik. – Argumenty stowarzyszenia uznaję za bezpodstawne i mam informacje, które dementują te doniesienia. Nie znajduję żadnych podstaw do tego, by odwołać wiceburmistrza Blocha – podkreślił.

Kandydaci PdMP do rady miejskiej:
Okręg nr 1 – Stanisława Bocian, Ireneusz Traczyk, Piotr Nowak, Izabela Majewicz – Spigiel, Ewelina Bloch, Artur Kikut, Karol Pikor, Beata Kulikowska
Okręg nr 2 – Emilian Stańczyszyn, Eugeniusz Kicaj, Anna Leśniak, Krzysztof Wabik, Halina Piastowicz, Karolina Michalewska, Barbara Murawska
Okręg nr 3 – Mariola Kośmider, Marek Staroń, Andrzej Kot, Monika Stańczyszyn, Jarosław Bednarek, Janusz Białocki, Jolanta Węgierska – Januszkiewicz
Okręg nr 4 – Wiesław Wabik, Adam Trybka, Grażyna Sulikowska, Kazimierz Fuczyło, Maria Kowalczyk, Beata Michalska, Władysław Szczyrbaty.

Kandydaci PdMP do rady powiatu:
Marek Tramś, Arkadiusz Bloch, Andrzej Bełda, Marianna Dąbrowska, Michał Lenczuk, Włodzimierz Liberski, Zbigniew Gołębiowski, Monika Malig – Kikut, Mariola Perz, Beata Betka.

Dodajmy, że dziś był ostatni dzień zgłaszania komitetów wyborczych do Państwowej Komisji Wyborczej, a 16 września mija termin zgłaszania kandydatów na radnych. Wybory samorządowe odbędą się 21 października.

Fot. UR

Wyświetlonych 7 komentarzy
Wyraź swoją opinię
 1. antek pisze:

  śmiechu warte, od 26 lat obiecują szpital i czy dzisiaj ktoś w mieście jeszcze to łyka ? no żal

 2. kazio pisze:

  jawne oszustwo przecież wielki bos tej grupy obiecał że nikt z rady osiedla kto pełni funkcje nie znajdzie się na liście do rady miejskiej a tu Kikut , Murawska i Białocki . No i te małżeństwa Bloch i kikut to już obrzydliwe !!!!

 3. bartek pisze:

  i znowu to samo. ludzie dajcie sobie juz spokoj.
  dobrze ze jest w koncu jakas opozycja w tym miescie

 4. elka pisze:

  Ta sama ekipa od 25 lat, te sam twarze, zabetonowane Polkowice 🙁

 5. xxx pisze:

  Czas na zmiany drogie towarzystwo wzajemnej adoracji

 6. Walt pisze:

  Na najbliższej sesji Rady Miejskiej ma być przegłosowana zmiana w budżecie Gminy Polkowice, która przewiduje zwiększenie dotacji dla prywatnego przedszkola Pani Beaty Chaczko o 40 tysięcy złotych. Czego to jest próba?

 7. Paweł pisze:

  Każdy ma swoje wady, ale mnie najbardziej cieszy to, że udało im się załatwić sprawę Aquaparku. Nareszcie został wybrany wykonawca kosmicznego projektu. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę to miejsce po remoncie.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..