Burmistrz podpisał umowę na audyt w polkowickich spółkach

W czterech spółkach, w których udziały ma Gmina Polkowice przeprowadzony zostanie audyt. Rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Chodzi o spółki: Aquapark Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjne, Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej, Polkowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz Klub Sportowy Polkowice.

Umowę na przeprowadzenie audytu burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki podpisał w miniony piątek z jedną z kancelarii prawnych.

– Audyt ma rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu i będzie miał charakter formalno-prawny – informuje Roman Tomczak, rzecznik Urzędu Gminy Polkowice. – Obejmie on, między innymi, aktualny stan wymienionych spółek, w tym zasady wykonywania nadzoru właścicielskiego, organizację działalności spółek oraz stan zaawansowania inwestycji strategicznych dla Gminy Polkowice.

Według wstępnych założeń, audyt powinien zakończyć się w lutym 2019 roku, ale nie jest to termin ostateczny. Jak zapisano w dokumencie, ma on trwać przez czas „niezbędny do realizacji przedmiotu umowy”.

Fot. UG Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..