Buklarewicz: Dziękujemy kibicom!

20170520-PA5_9902-750x330Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin dały kolejne powody do radości swoim kibicom. Do wicemistrzostwa Polski podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej dołożyły Puchar Polski! Najskuteczniejszą zawodniczką rozgrywek o PGNiG Pucharu Polski została Małgorzata Buklarewicz.

Początek finałowej rywalizacji w lubelskiej hali Globus należał do zawodniczek Kram Startu Elbląg, ale po kwadransie to Miedziowe wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca – Mecz był wyrównany, z naszą lekką przewagą. Spodziewałyśmy się ciężkiego boju, bo jesteśmy po długim i ciężkim sezonie. Trzy dni wcześniej obie drużyny grały o medale mistrzostw Polski. Dzisiaj to był bardziej pokaz charakteru niż siły, bo tej po całym sezonie już niewiele zostało – podsumowuje Małgorzata Buklarewicz.

Dla miedziowych był to bardzo wyczerpujący sezon. Zespół targany kontuzjami pokazał jednak wielką wolę walki i charakter. W środę Metraco Zagłębie Lubin zdobyło wicemistrzostwo Polski, w sobotę do swojego dorobku dołożyło krajowy Puchar – W hali Globus w Lubinie pokazałyśmy wielką wolę walki i charakter. Dziękujemy kibicom, że przyjechali nas wspierać w tak dużej liczbie. To dla nich gramy i wygrywamy. Cieszymy się niezmiernie z tego zwycięstwa – dodaje najskuteczniejsza zawodniczka rozgrywek o krajowy puchar.

Zdobyty w hali Globus w Lublinie Puchar Polski, to czwarty w historii żeńskiej sekcji Zagłębia Lubin krajowy puchar.