Opublikowany: pon, Lut 11th, 2019

Jak obniżyć koszt sali weselnej?

Organizacja ślubu i wesela to bardzo kosztowne przedsięwzięcie, o czym przekonują się wszyscy przyszli małżonkowie. Zwłaszcza koszt wynajęcia sali weselnej w stolicy może budzić obawy co do tego, czy sprostamy temu wyzwaniu pod względem finansowym. Warto jednak wiedzieć, że sale weselne w Warszawie wcale nie muszą wychodzić dużo drożej niż w mniejszych miastach. Wystarczy jedynie sprytnie podejść do tematu i wiedzieć, jak możemy zaoszczędzić na ich wynajmie.

Sale weselne w Warszawie taniej! Wybierz odpowiedni termin

Wynajem sali weselnej to najbardziej kosztowna usługa, bez której jednak trudno się obyć. Aby zaoszczędzić na koszcie jej rezerwacji wystarczy wybrać odpowiedni, mniej popularny termin. Sale weselne w Warszawie często oferują korzystne zniżki dla par, które zdecydują się na wyprawienie wesela poza sezonem ślubno-weselnym, który zwykle przypada na okres od maja do września.

Na nieco niższą cenę możemy także liczyć decydując się na zorganizowanie zabawy weselnej poza weekendem. Wynajmując salę weselną w stolicy w ciągu tygodnia zapłacimy za nią o nawet 10-15% mniej niż organizując takie samo przyjęcie w sobotę. Doskonałym wyborem będzie także ustalenie terminu zabawy weselnej na dzień przypadający w święto wolne od pracy lub podczas tzw. długiego weekendu. Ułatwi to gościom wzięcie udziału w zabawie, a nam z kolei pozwoli zaoszczędzić na jej organizacji!

Sale weselne w Warszawie kontra ślub w plenerze

Doskonałą alternatywą dla zamkniętych lokali jest zabawa weselna w plenerze. Rozwiązanie to cieszy się coraz większą popularnością wśród nowożeńców, a jego niewątpliwym atutem są pokaźne oszczędności, jakie się wiążą z jego wyborem. Wesele w plenerze może z powodzeniem odbyć się w prywatnym ogrodzie, gdzie ustawimy stoły oraz namiot dla gości lub na innej, wynajętej przestrzeni. Koszt tej drugiej będzie jednak z pewnością dużo niższy niż wynajem gotowego lokalu weselnego.

Wesele w plenerze to znakomita propozycja dla par, które powiedzą sobie sakramentalne „tak” w ciepłych miesiącach letnich. Jest to bowiem czas, który najchętniej spędzamy na zewnątrz pomieszczeń, delektując się ciepłą, słoneczną pogodą oraz przyrodą w pełnym rozkwicie. Jest jednak jedno „ale” – sukces naszego przedsięwzięcia w dużej mierze zależy od warunków pogodowych, a jak wiadomo pogoda niekiedy bywa kapryśna…

Ciasta i tort weselny we własnym zakresie

Większość warszawskich sal weselnych oferuje możliwość dodatkowego zamówienia tortu weselnego oraz ciast. Korzystając z takiej możliwości stawiamy na wygodę, ale musimy liczyć się także z dużo wyższym kosztem tzw. talerzyka, do którego doliczone zostaną dodatkowe słodkości. Doskonałym sposobem na obniżenie ślubnych wydatków związanych z rezerwacją sali weselnej w Warszawie jest więc samodzielne zaopatrzenie się w słodkie dodatki.

Ciasta oraz tort weselny możemy przygotować samodzielnie, co dobrze sprawdzi się w przypadku mniejszych przyjęć weselnych. W przypadku większego wesela słodkości warto natomiast zamówić w zaprzyjaźnionej warszawskiej cukierni. Składając zamówienie nie informujmy jednak, że potrzebujemy wypieków na wesele – automatycznie zwiększy to bowiem koszt ich wykonania.

Partnerem artykułu jest portal ślubny Wesele z Klasą oferujący: sale weselne Warszawa – więcej na WeselezKlasa.pl.

 


artykuł sponsorowany

Podziel się
Tagi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..