Budują rondo w Polkowicach Dolnych. Będą objazdy

Od wtorku, 27 marca, ma być zamknięte skrzyżowanie ulic Fabrycznej z Chocianowską w Polkowicach Dolnych. Powstanie tam rondo. Wyznaczono objazdy do podstrefy ekonomicznej i w kierunku Chocianowa.

Rondo powstanie w ramach inwestycji związanej z budową ulicy Liliowej, która połączy ul. Chocianowską z Przemkowską.

– Od 27 marca planowane jest zamknięcie skrzyżowania Fabrycznej z Chocianowską i będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu – informuje Konrad Kaptur, rzecznik Urzędu Gminy Polkowice.

Do Chocianowa kierowcy będą jeździć od świateł na skrzyżowaniu ul. Ogrodowej z drogą krajową nr 3, a dalej – ulicą Przemkowską.

Z kolei, dojeżdżający do zakładów w podstrefie ekonomicznej, i dalej w kierunku Chocianowa, będą jeździć małą obwodnicą Polkowic – od świateł przy ul. Kopalnianej w kierunku Sobina, a potem przez rondo do LSSE. Szczegóły na mapce.

Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do czerwca.

Cała inwestycja, tj. budowa ronda oraz odcinka ulicy Liliowej wraz z oświetleniem i odwodnieniem, ma kosztować 1,7 miliona złotych.

Fot. UR

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. antek pisze:

    Serdecznie dziękujemy PDMP za to, że w okresie walki przedwyborczej aby w ich mniemaniu podlizać się wyborcą budują nam 3 ronda (na kredyt oczywiście) w jednym czasie. Zablokowanie głównych arterii miasta plus Dolnych Polkowic na parę miesięcy na pewno zostanie zapamiętane.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..