Budowa S3 koło Polkowic: Śledztwo znów przedłużone

Do 5 kwietnia Prokuratura Okręgowa w Legnicy przedłużyła śledztwo dotyczące ewentualnych nieprawidłowości podczas budowy drogi ekspresowej S3 na odcinku od węzła Kaźmierzów, gmina Polkowice, do węzła Lubin Główny.

– Śledztwo toczy się w sprawie. Dotychczas nie przedstawiono żadnej osobie zarzutu – informuje Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Przypomnijmy, z pozwem przeciwko firmie podwykonawczej wystąpił jeden z partnerów konsorcjum budującego drogę ekspresową S3 na wymienionym odcinku. Zawiadomienie „w sprawie zaboru, w celu przywłaszczenia, materiału ziemnego – humusu o wartości 1.196.101,20 złotych w 2016 roku z terenu budowy drogi ekspresowej S3 oraz w sprawie usiłowania wyłudzenia od wykonawcy drogi wynagrodzenia za niewykonane roboty budowlane” wpłynęło do prokuratury 8 marca zeszłego roku. Śledztwo zostało wszczęte 5 kwietnia. Jest to już kolejny termin jego przedłużenia. Ostatni minął 31 stycznia.

Pozew w tej sprawie dotyczy firmy podwykonawczej, która pod koniec 2016 roku zeszła z placu budowy i zaczęła domagać się wypłaty wynagrodzenia za wykonane roboty, poza głównym kontraktem. Głośno o tym przypominali jej pracownicy podczas zeszłorocznych protestów i blokad na krajowej „trójce” w okolicy Kaźmierzowa i Biedrzychowej, wspomagani przez przedstawicieli innych podwykonawców, znajdujących się w podobnej sytuacji.

Fot. Archiwum 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..