Brutalne zabicie psa w Głogowie (WIDEO)

Ludzkie okrucieństwo nie zna granic. Ktoś brutalnie zabił psa, a jego zwłoki zostawił w lesie. Głogowska policja szuka sprawcy bestialskiego czynu.

Zgłoszenie o makabrycznym znalezisku funkcjonariusze otrzymali w środę późnym popołudniem. Na martwe zwierzę natknęła się kobieta spacerująca w okolicach Górkowa.

– Na miejscu pracowali policjanci, był tam również lekarz weterynarii. Zwierzę zostało zabite w wyjątkowo okrutny sposób. Obecnie prowadzone są czynności zmierzające do wykrycia sprawcy lub sprawców tego czynu – mówi Bogdan Kaleta z KPP w Głogowie.

Zwierzę zginęło najprawdopodobniej od ciosów zadanych młotkiem. Oprawca wcześniej przywiązał je do drzewa, a na głowę psa założył reklamówkę. Sprawa zbulwersowała mieszkańców, którzy poruszeni, tym co się stało postanowili zorganizować zbiórkę na nagrodę za pomoc w ujęciu sprawcy.

Za zabicie psa grozi do trzech lat więzienia, ale w przypadku, gdy sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem – kara wzrasta do pięciu lat.


Materiał filmowy TV Regionalna.pl:

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..