Opublikowany: wt, Lip 31st, 2018

BLISK i małe tygrysy

BLISK to tytuł najnowszej wystawy, którą już od najbliższego czwartku będzie można podziwiać w legnickiej Galerii Sztuki. Autorką ekspozycji jest Małgorzaty Walton – legniczanka od lat mieszkająca w Wielkiej Brytanii. 

Tytuł wystawy jest skrótem od wyrazu „bliskość”. Bliskość jest tutaj pojmowana jako relacja pomiędzy artystą a obrazem, człowiekiem a maszyną, a także procesem tworzenia nowoczesnych abstrakcji.

Na wystawie zobaczymy dwie kolekcje nowych prac artystki. Jedną stanowią kolorowe i czarne obrazy wykonane z laserowo powycinanej wysokolśniącej pleksi i zawierające elementy 3D. Druga to obrazy wcześniej prezentowane w Paryżu, również wykonane z pleksi, ale tym razem grawerowane laserowo (na płasko).

Obrazom towarzyszyć będzie seria wydrukowanych w 3D rzeźb – małych tygrysów. Oryginalna rzeźba jest niezwykle bliska artystce i zawsze obecna w jej studio. Na potrzeby legnickiej wystawy została zeskanowana za pomocą skanera 3D i wielokrotnie wydrukowana na nowoczesnych materiałach za pomocą drukarki 3D. 

Gosia Walton urodziła się w Legnicy, ale od 10 lat mieszka, studiuje i pracuje w Szkocji. W 2015 roku ukończyła dwuletnie studia magisterskie na Edinburgh College of Art., podczas których doskonaliła nowatorską technikę tworzenia instalacji artystycznych przy użyciu maszyn laserowych. We wrześniu artystka rozpocznie studia doktoranckie na Uniwersytecie w Edynburgu  w dziedzinie nowych technik drukowania w sztuce współczesnej.

Wystawę będzie można oglądać od 2 do 26 sierpnia. Jej wernisaż odbędzie się w piątek 10 sierpnia o godz. 18.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..