Biskup u polkowickich samorządowców

Biskup pomocniczy diecezji legnickiej Marek Mendyk spotkał się dziś z polkowickimi samorządowcami podczas przypadającej raz na pięć lat wizytacji kanonicznej. Przy okazji zapoznał się z wizją rozwoju gminy.

Spotkanie odbyło się w ratuszowej sali konferencyjnej.

– W Polkowicach od wielu lat przykładamy wielką wagę do tego, aby zaspakajać nie tylko materialne, ale także duchowe potrzeby naszych mieszkańców – mówił Wiesław Wabik, burmistrz gminy, który zaprezentował też film przedstawiający wizję rozwoju Polkowic w najbliższych latach.

Biskup Mendyk ocenił wizję jako „imponującą”. Jak podkreślił, polkowiccy samorządowcy chwalą się planami, podczas gdy lokalne władze w innych miastach prezentują – w czasie podobnych spotkań – swoje dokonania.

– Jestem świadkiem dynamicznego rozwoju zarówno gminy Polkowice jak i powiatu polkowickiego – mówił biskup. – Gratuluję dotychczasowych osiągnięć i odważnej wizji. Z radością obserwuję pasję, z jaką burmistrz opowiada o tych ambitnych planach. Bardzo się cieszę, że w tych planach ważny jest aspekt duchowy, a kościół katolicki się w nie wpisuje. To dowód odpowiedzialności.

O bardzo dobrej współpracy z miejscowymi samorządowcami mówił też ksiądz dziekan Jarosław Święcicki. Jak stwierdził, „wzajemnie się szanujemy i doskonale rozumiemy”.

Fot. UG Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..