Biskup pisze ws. tragedii w Legnicy i Lubinie

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski napisał list ws. dwóch tragedii, do jakich w ostatnim czasie doszło w Legnicy oraz Lubinie. „Proszę duszpasterzy i wiernych o zwracanie uwagi na niepokojące sygnały mogące doprowadzić do podobnych sytuacji” – apeluje.

Biskup Zbigniew Kiernikowski opublikował list ws. tragicznych wydarzeń, które wstrząsnęły całym krajem. Przypomnijmy, że na legnickim osiedlu Kopernika życie straciła 26-letnia kobieta, która padła ofiarą zabójstwa. Śmiertelne ciosy zadała jej matka, która następnie – raniąc się ostrym narzędziem – usiłowała odebrać sobie życie. O sprawie pisaliśmy m.in. TUTAJ. W Lubinie 32-letnia lubinianka przyznała się do zabicia swoich dwóch córek. Wyglądało to na tzw. samobójstwo rozszerzone, bo na koniec kobieta sama próbowała popełnić samobójstwo (Uslyszala zarzut zabójstwa swoich dzieci).

Do wstrząsających zbrodni postanowił odnieść się biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, który opublikował list do wiernych i duszpasterzy. Jego treść publikujemy w całości.

„Czcigodni Duszpasterze,

Drodzy Diecezjanie szczególnie z Lubina i Legnicy!

W ostatnich dniach byliśmy informowani o bardzo bolesnych przypadkach, w których człowiek w tak tragiczny sposób zostaje pozbawiony życia przez najbliższe osoby.

Pragnę wyrazić mój ból i smutek z powodu zaistniałych sytuacji. Trudno sobie wyobrazić, co mogło spowodować tak drastyczne czyny. Nie jest naszym zamiarem osądzać czy potępiać osoby, które to uczyniły. Możemy jedynie ogarniać je naszą modlitwą i prosić Boga o zmiłowanie i światło prawdy dla ich życia.

Polecam w modlitwie zmarłe tragicznie osoby, wśród nich dwójkę dzieci, prosząc dla nich o pokój wieczny w ramionach Boga Ojca.

Proszę także Duszpasterzy i Wiernych o zwracanie uwagi na niepokojące sygnały mogące doprowadzić do podobnych sytuacji. Bądźmy czujni i wrażliwi, by w razie potrzeby nieść chrześcijańską pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna i możliwa. Każda trudna i bolesna sytuacja, staje się też okazją i wołaniem i o pocieszenie płynące z orędzia Ewangelii.

Wszystkim, boleśnie przeżywającym te wydarzenia, do których doszło w Lubinie i w Legnicy, i trwają w modlitwie, z serca błogosławię, raz jeszcze zapewniając o mojej duchowej łączności i pamięci.”

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..