Biedronka gotowa na wolne niedziele

Od dzisiaj sklepy sieci Biedronka będą czynne dłużej. W ten sposób firma Jeronimo Martins Dystrybucja przygotowała się do wchodzącego za dwa dni zakazu sprzedaży w niedzielę.

Jak informuje biuro prasowe sieci, w każdy piątek i sobotę jej sklepy będą czynne co najmniej do godziny 22. W niektórych lokalizacjach, zwłaszcza dużych miastach, markety będą otwarte nawet do 23. Oprócz tego w piątki i soboty w porze największego ruchu – przez pięć godzin – otwarte mają być wszystkie kasy. Spółka szykuje się też na dużo większą liczbę klientów, dlatego w piątki i soboty w Biedronkach w całym kraju pojawi się 5 tys. pracowników więcej niż podczas dotychczasowych weekendów.

Już teraz wiadomo, że liczne wyjątki, jakie są wpisane w ustawie o zakazie sprzedaży w niedziele, sprawią, że galerie handlowe bynajmniej nie będą zamknięte na cztery spusty. Otwarte będą z pewnością ciastkarnie, lodziarnie, kawiarnie i restauracje. Niektóre marki rozważają otwieranie sklepów na zasadzie show roomów, w których w niedziele można będzie oglądać i przymierzać towar. Przedstawiciele sieci handlowych zapowiedzieli też już rozwój sprzedaży przez Internet, by w ten sposób zrekompensować sobie brak klientów odwiedzających ich sklepy w niedziele.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..