Bezpłatne autobusy pojadą do Polkowic i Chocianowa

Bezpłatne autobusy będą wozić pasażerów już nie tylko po powiecie lubińskim. W styczniu pojawią się także na drogach sąsiedniego powiatu polkowickiego. Dziś list intencyjny w tej sprawie podpisali tutejsi samorządowcy.

– To unikalny projekt w skali kraju i tej części Europy. Działamy bardzo odważnie, ale nie boimy się takich przedsięwzięć. Od kilku lat z powodzeniem realizujemy projekt bezpłatnej komunikacji w powiecie lubińskim. Teraz chcemy go rozszerzyć. W dalszej perspektywie liczymy na wsparcie województwa i Kolei Dolnośląskich, którym z pewnością zależy na tym, by ich pasażerowie w łatwy sposób mogli się dostać do centrów przesiadkowych w Lubinie czy Polkowicach – mówi prezydent Lubina Robert Raczyński, inicjator dzisiejszego spotkania.

List intencyjny w lubińskim ratuszu, oprócz prezydenta naszego miasta, podpisali: burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki, starosta polkowicki Kamil Ciupak, w imieniu starosty lubińskiego członek zarządu tegoż powiatu Damian Stawikowski oraz burmistrz Chocianowa Tomasz Kulczyński, który bardzo zabiegał, jeszcze w czasie kampanii wyborczej, o zrealizowanie projektu bezpłatnej komunikacji.

Dzięki porozumieniu samorządowców, już w styczniu przyszłego roku autobusy będą wozić pasażerów za darmo z Lubina do Polkowic i Chocianowa, a także między Chocianowem a Polkowicami.

Na początek uruchomione zostaną linie testowe, by sprawdzić, jak działa projekt i jakie wzbudza zainteresowanie. Według założeń, autobusy mają się zatrzymywać również w mniejszych miejscowościach.

Co do finansowania, ma być podobnie, jak w przypadku komunikacji publicznej w powiecie lubińskim, gdzie koszty przedsięwzięcia pokrywają wszystkie samorządy, które włączyły się do projektu, ale najwięcej płaci sam Lubin. Wszystko wskazuje więc na to, że Chocianów wesprą bogatsze Polkowice.

Fot. KD

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..