Bez sensacji w Polkowicach

Mimo ambitnej postawy na początku spotkania, koszykarkom CCC Polkowice nie udało się sprawić sensacji i odnieść trzeciego zwycięstwa w tegorocznej Eurolidze Kobiet. „Pomarańczowe” w siódmej kolejce tych rozgrywek wysoko uległy obrończyniom mistrzowskiego tytułu – zespołowi Dynamo Kursk.

Początek meczu nie wskazywał na wysoką porażkę gospodyń, które wychodząc na parkiet nie miały żadnych kompleksów w starciu z obecnie najlepszym zespołem Europy. Po znakomitej pierwszej kwarcie podopieczne trenera Georgisa Dikeoulakosa prowadziły 30:29, czym delikatnie postraszyły Rosjanki. W kolejnych odsłonach „pomarańczowe” nie były już tak skuteczne w ataku, a ich rywalki na poważnie zabrały się za grę w defensywie. W efekcie do szatni w lepszych nastrojach schodziły przyjezdne, które mogły się cieszyć z ośmiopunktowej przewagi (43:51).

Po zmianie stron gospodyniom błyskawicznie udało się doprowadzić do remisu po 51. Celnymi „trójkami” w tym fragmencie gry popisała się Elina Babkina i Antonija Sandric, a dwa „oczka” dorzuciła Magdalena Leciejewska. Niestety, to wszystko na co było stać tego dnia polkowiczanki. Od tej pory ton wydarzeniom na boisku nadawały już tylko zawodniczki Dynama Kursk, które z minuty na minutę coraz bardziej zaznaczały swoją dominację na parkiecie. Decydująca partia to prawdziwy popis gry obronnej Rosjanek, które pozwoliły swoim przeciwniczkom na zdobycie zaledwie 11 punktów. Ostatecznie faworyzowane koszykarki z Kurska zasłużenie wygrały 98:70, odnosząc tym samym 25. zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach euroligowych.

CCC Polkowice – Dynamo Kursk (30:29, 13:22, 16:21, 11:26)

CCC: Elina Babkina (18 pkt.), Bria Holmes (10), Alysha Clark (8), Temitope Fagbenle (8), Weronika Gajda (9), Antonija Sandric (7), Magdalena Leciejewska (6), Angelika Stankiewicz (4), Artemis Spanou, Magdalena Idziorek.

Dynamo: Sonja Petrovic (17 pkt.), Nnemkadi Ogwumike (14), Natalia Zhedik (11), Angel McCoughtry (9), Helena Ciak (8), Maria Vadeeva (18), Kseniia Levchenko (4), Mariia Cheremisina, Anastasiia Logunova (4), Elena Kirillova (5), Epiphanny Prints (4), Tatiana Vidmer (2).