Opublikowany: wt, Mar 6th, 2018

Bez polityki o podatkach (WIDEO)

Podatki, problem parkingów w mieście, zieleń miejska oraz plany rozwoju miasta – to tylko niektóre tematy poruszane na spotkaniu jaworskich przedsiębiorców z burmistrzem Emilianem Berą. W siedzibie Związku Pracodawców Ziemi Jaworskiej odbyło się kolejne, cykliczne zebranie właścicieli firm zrzeszonych w Stowarzyszeniu. Jedynym zagadnieniem, którego nie poruszano w ogóle była… polityka. Ten warunek zapowiedziała już na wstępie prezes związku, Dorota Szcześniewska.

Spotkanie miało formę dyskusji. Przedsiębiorcy zadawali włodarzowi miasta pytania oraz proponowali rozwiązania bieżących problemów. Sporo czasu poświęcono braku miejsc parkingowych w mieście, szczególnie w Rynku. Burmistrz zapewnił, że wprowadzenie opłat w centrum miasta to tylko kwestia czasu. Pod uwagę wzięto możliwość wprowadzenia miesięcznych karnetów dla firm i osób indywidualnych.

Przedsiębiorcy zwrócili też uwagę na niszczenie terenów zielonych, szczególnie wzdłuż nowo wyremontowanej drogi nr 3. Zarówno pracodawcy, jak i burmistrz pozytywnie ocenili pomysł obniżenia opłat transportowych. – Po pierwszym roku obniżeniu podatku za pojazdy ciężarowe gmina wyszła na zero. Obecnie odnotowaliśmy 0,5 miliona złotych wpływu do gminnej kasy, więc się opłacało – powiedział burmistrz Bera.

Właściciele firm transportowych coraz chętniej rejestrują pojazdy na terenie miasta ze względu na oszczędności. Dla porównania za tę samą ciężarówkę w gminie Męcinka roczna opłata wynosi 1500 zł, natomiast w gminie Jawor 500 zł. Na zakończenie spotkania burmistrz Bera zachęcał związkowców do włączania się w organizację miejskich imprez i do nawiązywania relacji z biznesmenami z miast partnerskich z Ukrainy i Czech.

Kolejne spotkanie jaworskich Pracodawców planowane jest na 22 marca. Zaproszeni specjaliści z Państwowej Inspekcji Pracy będą odpowiadać na pytania dotyczące zmian w prawie pracy i zakresu obowiązków przedsiębiorców dotyczących BHP.

Materiał wideo:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..