Opublikowany: śr, Wrz 12th, 2018

Benefis „Jarzębiny”

Benefis zespołu „Jarzębina” z Rzeczycy pt. „Damy polskiej piosenki” odbędzie się w niedzielę, 16 września, o godz. 17 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Grębocicach.

Zespół „Jarzębina” powstał w lipcu 2003 r. przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Rzeczycy. Jego założycielami byli Katarzyna i Daniel Czajkowscy, a występuje w nim dziesięć pań należących do Koła Gospodyń Wiejskich.

– Pierwszy występ odbył się w sierpniu 2003 roku podczas Dożynek Gminnych w Grębocicach – informuje Katarzyna Czajkowska, instruktor muzyczny zespołu.

Na początku w repertuarze były piosenki biesiadne, a z czasem pojawiły się też m.in. folklorystyczne, okolicznościowe, patriotyczne i rozrywkowe. Są również kolędy, pastorałki i pieśni kościelne.

Na wiosnę 2011 roku zespół wziął udział w Ludowej Liście Przebojów Radia Wrocław i zajął III miejsce. 18 sierpnia 2013 r. „Jarzębina” obchodziła jubileusz 10-lecia, a w październiku otrzymała tytuł „Promotora Kultury”. Od 10 lat w Święto Trzech Króli zespół organizuje koncert kolęd i pastorałek w kościele parafialnym w Rzeczycy, a w 2017 r. wystąpił jako suport przed koncertem Beaty Bednarz i tak się spodobał artystce, że w marcu tego roku wspólnie wykonali koncert pt. „Zamieszkaj ze mną”, który odbył się w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Szymocinie.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..