Opublikowany: pon, Lip 9th, 2018

Będzie remont podwórka przy legnickim żłobku

Fot. UM Legnica

Dokładnie 1,27 mln zł będzie kosztować modernizacja wnętrza podwórzowego przy żłobku na ul. Anielewicza w Legnicy. Przetarg na realizację tego zadania wygrała firma Budromos, która ma zakończyć prace do października.

Na liście zadań do wykonania w ramach tej inwestycji znalazły się m.in. budowa drogi wewnętrznej ze zjazdami i dojazdami do garaży, utwrdzenie placów na terenie podwórza, wykonanie chodników i oświetlenia. Projekt na to zadanie powstał w ubiegłym roku.

— Obecnie w ramach programu rewitalizacji Zakaczawia trwają prace związane z modernizacją wnętrz podwórzowych w rejonie ulic: Kamiennej, Kościelnej, Daszyńskiego, Wrocławskiej. Wcześniej przebudowano podwórza w rejonie ulic H. Pobożnego i B. Chrobrego w ramach rewitalizacji tej części miasta – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Warto przypomnieć, że nad Kaczawą sporo remontów wnętrz podwórzowych udało się przeprowadzić dzięki pieniądzom zarezerwowanym na Legnicki Budżet Obywatelski. Dzięki aktywności mieszkańców zmieniły się do tej pory m.in. podwórka przy ul. Piechoty, Artyleryjskiej i Saperskiej, Daszyńskiego, Kartuskiej, Kazimierza Wielkiego, Czarnieckiego czy między ulicami: Drukarską, świętej Trójcy, Moniuszki i Wrocławską, Daszyńskiego i Kazimierza Wielkiego.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..