Będzie dualne kształcenie w głogowskiej PWSZ

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie pozyskała około 2,5 miliona złotych na kształcenie dualne. To dobra wiadomość dla przyszłych studentów.

Głogowska uczelnia złożyła dwa wnioski dotyczące uruchomienia dualnego systemu kształcenia na kierunkach: „Automatyka i robotyka” oraz „Metalurgia” w konkursie ogłoszonym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Obydwa otrzymały wysoką ocenę. Jak informują pracownicy działu promocji PWSZ, kształcenie dualne polega na naprzemiennej realizacji zajęć teoretycznych na uczelni z zajęciami praktycznymi w lokalnych firmach z branży przemysłowej związanej z kierunkiem kształcenia, takich jak grupa kapitałowa KGHM PM S.A. , e-Towers Famaba, Sitech Sp. z o.o. i inne.

– Dzięki temu studenci już w trakcie nauki nawiązują i zacieśniają kontakt z pracodawcą i zdobywają doświadczenia zawodowe – dodają. – Z drugiej strony, pracodawcy mają wpływ na kształcenie kandydatów na dane stanowisko oraz mogą już na etapie studiów pracować nad budowaniem prawidłowych postaw i nawyków przyszłych pracowników.

Pozyskana kwota ok. 2,5 mln złotych przeznaczona zostanie na realizację zajęć, zakup sprzętu, wypłatę wynagrodzeń dla studentów za uczestnictwo w zajęciach praktycznych oraz dodatkowe, atrakcyjne kursy branżowe dla studentów, dające uprawnienia honorowane na całym świecie. Dualne kształcenie w głogowskiej PWSZ rozpocznie się od roku akademickiego 2019/2020. Podobne środki na ten cel otrzymały: PWSZ Suwałki, PWSZ Chełm, PWSZ Tarnów, PWSZ Nowy Targ.

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..