Będą remonty polkowickich budynków wielorodzinnych

Do 2025 roku w gminie Polkowice ma zostać odnowionych 115 budynków wielorodzinnych. Takie są plany zawarte w nowym samorządowym programie, który ma ruszyć w przyszłym roku. Poprzedni, związany z wymianą okien, dobiega końca. 

– Nowy program będzie dotyczył malowania, napraw elewacji i dociepleń – wymienia Konrad Kaptur, rzecznik Urzędu Gminy Polkowice.

Zespół ds. odnowy budynków wielorodzinnych zakończył już inwentaryzację obiektów.

– Gotowe jest już rozeznanie potrzeb, a także kosztów koniecznych do wykonania prac – dodaje Konrad Kaptur. – Jest też gotowy harmonogram robót.

Program odnowy elewacji i dociepleń budynków wielorodzinnych będzie realizowany do 2025 roku. Szacuje się, że jego całkowity koszt wyniesie ponad 24 mln zł. Wsparcie finansowe gminy wyniesie 80 proc. – w przypadku dociepleń i 50 proc., jeśli chodzi o remonty i malowanie elewacji, pod warunkiem, że na terenie miasta utworzone zostaną obszary rewitalizacji, zgodnie z ustawą. A to oznacza, że wspólnoty i Spółdzielnia Mieszkaniowa będą musiały znaleźć, odpowiednio, pozostałe 20 i 50 procent.

Fot. UR

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Olaf napisał(a):

    Nie wiem jak tam spółdzielnia finansowo stoi, czy ma oszczedności, by wejść w program. Jak nie ma drodzy mieszkańcy, to trzeba będzie się zrzucić, jak chce się mieszkać w ładnych blokach. Nareszcie nie dostaniecie wszystkiego za darmo. We wspólnotach mieszkaniowych od lat musimy się na wszystko zrzucać i to jest normalne.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..