Opublikowany: wt, Cze 12th, 2018

Będą bronić dorobku

Sezon gry na kortach trawiastych w tenisie rozpoczęty. To okres krótki i intensywny. W tym czasie polsko-brazylijski debel Łukasz Kubot – Mercelo Melo będą bronić dorobku, wywalczonego przed rokiem.

Ubiegłoroczny sezon gry na trawie był rewelacyjny w wykonaniu Łukasza Kubota i Marcelo Melo. Ich duet nie wywalczył trzy tytuły, wygrywając przy tym Wielkiego Szlema (Wimbledon).  Teraz lubinianin i jego brazylijski kolega przed zadaniem obrony tego dorobku.

Aktualnie w deblowym rankingu ATP Kubot i Melo zajmują odpowiednio trzecią oraz czwartą pozycję. Obaj mają po 7140 punktów (Kubot jest wyżej, bo w ciągu minionych 52 tygodni rozegrał o jeden turniej mniej od Melo). W ciągu nadchodzących pięciu tygodni będą więc bronić niemal 1/3 swojego dorobku – 250 punktów za Den Bosch, 500 za Halle i 2000 za Wimbledon.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..