Opublikowany: czw, Wrz 13th, 2018

Basen coraz droższy (WIDEO)

Podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Jaworze powrócił temat kosztownej budowy basenu letniego. Ze względu na zmiany rynkowe cen materiałów i usług wystąpiła konieczność zwiększenia środków w budżecie gminy. W kolejnych czterech przetargach nie wyłoniono wykonawców z powodu zbyt wysokich cen. Radnym nie pozostaje nic innego, jak zaakceptować prawa rynku i zwiększyć wydatki na ten cel. Tymczasem nie wszyscy głosowali „za”.

Podjęcie uchwały o zabezpieczeniu finansów na basen poprzedziła dyskusja. Trzech radnych się wstrzymało od głosu, a radni opozycyjni głosowali „za” basenem niechętnie. Wśród niezdecydowanych był radny Porozumienia Prawicy, kandydat na burmistrza Jawora w nadchodzących wyborach, Krzysztof Kowalczyk.

– Dylematem jest kwota, o której mówimy, czyli 20 mln zł. Na początku była to kwota dużo mniejsza. Wtedy była wspólna wola, decyzja i kompromis wszystkich radnych. Teraz mówimy o tak dużych pieniądzach, zapominając o innych potrzebach, jak szkoły czy budownictwo mieszkaniowe, dlatego społeczeństwo w Jaworze jest podzielone co do budowy tak drogiego obiektu – komentuje radny Kowalczyk i dodaje, że jako przyszły burmistrz szukałby wsparcia na budowę basenu z zewnątrz. – Dobrze, że na tej sali znalazła się większość klubu EB Razem i poparła ten projekt. Powiedziałem, że basen powstanie i tak też się stanie Szanowni Państwo – powiedział nam po głosowaniu burmistrz Emilian Bera.

Przy trzech głosach wstrzymujących się (Krzysztof Detyna, Jacek Wieczorek i Zbigniew Dynowski) radni podjęli uchwałę o zwiększeniu środków na budowę basenu o ponad 1,6 mln zł. Łączna kwota przeznaczona na ten cel przekroczyła już 20 mln zł.

Materiał wideo TV Regionalna:

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. ebe pisze:

    A tak dokładnie to powiedział: „pozyskam fundusze europejskie na remont basenu w parku miejskim” – ale kto by tam pamiętał takie szczegóły.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..