Opublikowany: nie, Sty 28th, 2018

Bajor: Lubin przebija dzisiaj wszystkich

W sobotę w Lubinie odbył się mecz rezerw KGHM Zagłębia z drugi zespołem Lecha Poznań. W ekipie przyjezdnych funkcję drugiego trenera pełni Marek Bajor, który kilka lat temu prowadził lubiński klub.

– Lubimy grać z Zagłębiem a Zagłębie pewnie z nami. Co pół roku staramy się spotykać w okresie letnim czy zimowym. Jesteśmy zadowoleni, bo chłopcy pobiegali i pokazali się z niezłej strony. Na pewno stwarzają nam dylemat jeżeli chodzi o wybranie jedenastki, która zaczęłaby ligę. Wszyscy chłopcy się starają, grają na niezłym poziomie i myślę, że mamy fajną ekipę, która w lidze może powalczyć o coś więcej niż tylko o bycie. – mówi Marek Bajor, asystent trenera Ivana Djurdjevicia w rezerwach Lecha.

W poprzednim sezonie ekipa z Poznania była bliska awansu do II ligi, jednak to się klubowi nie udało. Latem za to nastąpiła spora przebudowa drużyny, która na półmetku obecnych rozgrywek znajduje się w połowie stawki grupy II trzeciej ligi. – Oddaliśmy dziesięciu zawodników po sezonie, więc musimy nauczyć tych młodych chłopców grania w seniorskiej piłce i potrzebujemy na to czasu. Dlatego ta pierwsza runda jest troszeczkę słabsza w naszym wykonaniu a inna sprawa, że i liga lepiej wygląda teraz, bo jest parę zespołów, które reprezentują niezły poziom i myślą o tym, by grać o ligę wyżej. – podkreśla szkoleniowiec.

Korzystając z okazji zapytaliśmy Marka Bajora także o funkcjonowanie polskich akademii. Drugi trener rezerw Lecha podkreślał, że idzie to w dobrym kierunku a jednym z wyznaczników jakości jest z całą pewnością KGHM Zagłębie Lubin. – Rozmawialiśmy właśnie dzisiaj na ten akademii i tego jak one zaczynają w Polsce funkcjonować, że jednak coraz więcej klubów przykłada wagę w szczególności do bazy. Słyszymy o nowych obiektach, które będą budowane w Szczecinie, Krakowie a Legia też głośno mówi o budowie. Mówimy tutaj o strukturze takiej jak boiska i cała ta infrastruktura związana z piłką. My u siebie mamy nieźle ale też już myślimy o budowie internatu, który służyłby dla naszej młodzieży, także powoli małymi kroczkami staramy się zrobić coś dobrego dla tej młodzieży. Lubin jest dla nas takim przykładem wzorcowym, bo dzisiaj patrząc na infrastrukturę innych klubów to Zagłębie przebija dzisiaj wszystkich. – chwali lubiński klub Marek Bajor.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..