Opublikowany: wt, Lut 6th, 2018

Bądź jak Gajos i Cielecka

7 marca w sali widowiskowej Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Złotoryi odbędą się regionalne eliminacje do 63. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W przeszłości jego laureatami zostawało wielu znanych polskich aktorów.

Konkurs organizowany jest przez Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie, pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W tym roku organizator, w nawiązaniu do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zachęca uczestników do podjęcia wypowiedzi artystycznej w tonie romantyczno-patriotycznym, poruszającej sprawy istotne dla narodu, jak walka o wolność, obywatelska odpowiedzialność za losy kraju, aktywność pomnażająca dobro wspólnoty, a także pielęgnowanie tradycji, kultury, języka oraz popularyzowanie dokonań Polaków, zarówno w przeszłości, jak i dzisiaj. Chodzi o twórczość w wymiarze edukacyjnym – zarówno współczesnym, jak i klasycznym, zaczerpniętym z literatury polskiej lub powszechnej.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkól średnich (I kategoria) oraz do osób dorosłych, poza studentami i absolwentami uczelni aktorskich (II kategoria). Tradycyjnie będzie on przeprowadzony będzie w formie czterech turniejów: recytatorskiego, poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora oraz wywiedzione ze słowa (szczegółowe informacje w regulaminie).

Konkurs jest wieloetapowy. Zwycięzcy zmagań na szczeblu regionalnym wezmą udział w konkursie wojewódzkim, a jeśli i tam zdobędą laury – przejdą do etapu ogólnopolskiego. Na każdym etapie przewidziano nagrody. Eliminacje regionalne dla powiatu złotoryjskiego odbędą się  7 marca 2018 r. o godz. 10.00 w sali widowiskowej ZOKiR-u. Karty uczestników należy składać w sekretariacie ośrodka do 2 marca.

Laureatami konkursu było wielu polskich aktorów, m.in. Janusz Gajos, Jan Englert, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat, Michał Żebrowski. Warto pójść śladem mistrzów kina i teatru.

Wszystkie niezbędne dokumenty można pobrać ze strony www.zokir.pl

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..