Opublikowany: sob, Sie 24th, 2019

Awaria sieci gazowej, ewakuowano mieszkańców (FOTO, WIDEO)

56 osób ewakuowano w związku w poważną awarią instalacji gazowej przy ul. Wyszyńskiego w Jaworze.  Późnym wieczorem w piątek pod jednym z bloków na os. Piastowskim mocno było czuć zapach gazu. Na miejscu natychmiast zjawili się strażacy, którzy stwierdzili stężenie  zagrażające wybuchem.

Informacja o zapachu gazu na osiedlu dotarła do służb kilka minut po godz. 22. Najpierw udały się na miejsce dwa zastępy PSP. Po stwierdzeniu realnego zagrożenie wybuchem zamknięto ruch na ul. Wyszyńskiego oraz Starojaworskiej. Wezwano pogotowie gazowe. – Decyzja o ewakuacji mieszkańców z budynku położonego bezpośrednio przy uszkodzonej instalacji była jak najbardziej słuszna – stwierdził obecny na miejscu zdarzenia komendant PSP w Jaworze, Waldemar Sarlej.

Sztab kryzysowy działający przy Urzędzie Miejskim podjął decyzję o zabezpieczeniu schronienia dla ewakuowanych ludzi. Mieszkańcy zebrali się w położonej kilkaset metrów od mieszkań szkole. Zostali poczęstowani herbatą oraz gorącą zupą. Z organizacją posiłków nie było problemów. W związku z trwającym Świętem Chleba i Piernika catering był w gotowości. W pogotowiu byli też radni miejscy i burmistrz, którzy zrezygnowali z oklaskiwania zespołu Lombard. Ewakuowanych mieszkańców osobiście obsługiwał przewodniczący Rady Miasta Daniel Iwański i jego zastępca, Michał Bander.

– Dziękuję strażakom, wszystkim służbom i mieszkańcom za sprawną akcję. Oby było jak najmniej takich zdarzeń w naszym mieście – podsumował burmistrz Emilian Bera. Około północy ewakuowani mieszkańcy zaczęli wracać do swoich mieszkań. W szkole przygotowane były też materace na i koce ewentualność noclegów. Na szczęście pracownicy pogotowia gazowego szybko zabezpieczyli wyciek, jednak usuwanie awarii trwało do rana.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..