Opublikowany: pt, Lut 9th, 2018

Audi, o jakim nie słyszeliście (WIDEO)

Legniccy policjanci zatrzymali trzy osoby, które podróżowały osobowym audi przez centrum miasta. Okazało się, że kierowca ma… trzykrotny zakaz prowadzenia pojazdów. Na tym jednak nie koniec odkryć mundurowych. Co jeszcze ukrywali pasażerowie?

Do kontroli doszło przy ul. Moniuszki w Legnicy. Uwagę policjantów zwrócił właśnie kierowca audi, był im bowiem dobrze znany za jazdę na zakazie. I tym razem funkcjonariusze postanowili go zatrzymać.

– Jak po chwili się okazało intuicja policyjna i tym razem ich nie zawiodła. Mężczyznę sprawdzono w policyjnych systemach, gdzie okazało się, że posiada trzykrotny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz jest poszukiwany do odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności – relacjonuje mł. asp. Iwona Król-Szymajda.

W trakcie kontroli okazało się, że nie tylko kierowca ma coś do ukrycia. Pasażerowie zaczęli się nerwowo zachowywać, dlatego policjanci postanowili ich przeszukać.

– Kontrolując kierowcę policjanci ujawnili w torbie mężczyzny pudełko papierosów, w którym znajdowało się sreberko z zawartością amfetaminy. W trakcie przeszukania pasażerki pojazdu funkcjonariusze ujawnili w kieszeni jej kurtki srebrne zawiniątko z zawartością marihuany. Ponadto podczas sprawdzania pasażera w policyjnej bazie okazało się, że 26-letni legniczanin jest poszukiwany do odbycia kary zastępczej 50 dni pozbawienia wolności – wylicza rzecznik prasowy legnickiej komendy.

Obaj mężczyźni i 50-letnia kobieta zostali zatrzymani i za swoje czyny odpowiedzą teraz przed prokuratorem i sądem. Poszukiwani trafili już do zakładu karnego. Za prowadzenie pojazdów na aktywnym zakazie sądowym kierowcy grozi teraz pięcioletnia odsiadka. Natomiast za posiadanie narkotyków – nawet trzyletni pobyt za kratami.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..