Antunes zwycięża Małopolski Wyścig Górski

Zawodnik CCC Sprandi Polkowice Amaro Antunes zwyciężył na najtrudniejszym etapie Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Portugalczyk zapewnił sobie w ten sposób triumf w całej imprezie. Na podium stanął także drugi z pomarańczowych, Paweł Cieślik. Polkowicka ekipa wygrała też klasyfikację drużynową.

Na trasie ostatniego, królewskiego etapu kolarze mieli do pokonania dystans 157 kilometrów z Chochołowskich Term do Przehyby. Początek wyścigu był bardzo szybki i obfitował w liczne ataki.

Wśród najbardziej agresywnych był Łukasz Owsian, ale jego akcja nie pozostała bez odpowiedzi peletonu. Zielone światło na odjazd otrzymali natomiast Tomas Kalojiros (Sparta Praha) i Michal Kohout (Dukla Praha). Odjechali oni na ponad trzy minuty, ale zostali wchłonięci tuż przed przedostatnią premią górską, ok. 70 km przed końcem.

Peleton jechał w komplecie aż do podnóża decydującego podjazdu pod Przehybę. Tam mocne tempo od samego początku nadawali pomarańczowi. Gdy grupa stopniała do kilkunastu zawodników zaatakował najpierw Owsian z Amaro Antunesem. Zostali oni doścignięci, ale chwilę później Portugalczyk ruszył ponownie, razem z Pawłem Cieślikiem. Z nimi zabrali się Anatoliy Budyak i Jonas Wilsly, ale nie byli w stanie długo utrzymać koła Antunesowi i ten sięgnął po solowe zwycięstwo. Dało mu ono także triumf w końcowym zestawieniu. Do tego drugie miejsce, zarówno na etapie, jak i generalce wywalczył Paweł Cieślik. Podium uzupełnił Budyak.

– To był idealny podjazd pode mnie, długi i sztywny. Też czułem się dziś bardzo dobrze przez cały etap, więc rozpocząłem finałową wspinaczkę z pozytywnym nastawianiem. Drużyna spisała się świetnie, pilnowała, bym nie marnował energii i pod koniec musiałem tylko wykończyć ich pracę. Zaatakowałem i ostatnie 3km wzniesienia pokonałem samotnie. Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa i jest ono solidną dawką motywacji na kolejne starty – mówił  Amaro Antunes.

Ekipa CCC Sprandi Polkowice wróciła do domu również z triumfem w klasyfikacji drużynowej. Pozostali zawodnicy CCC Sprandi Polkowice zajęli w „generalce” dalsze lokaty: Łukasz Owsian (15), Patryk Stosz (19), Leszek Pluciński (36) i Kamil Małecki (54).