Akcja paszportowa dla małych czytelników

Głogowskie biblioteki rozpoczynają akcję paszportową. Organizowane z myślą o najmłodszych przedsięwzięcie ma zachęcać do wspólnego czytania i spędzania wolnego czasu z książką.

W ramach tej akcji każde dziecko, które zapisze się do biblioteki otrzyma specjalny paszport małego czytelnika. Podczas kolejnych wizyt będzie otrzymywało specjalne pieczątki. Kiedy książeczka wypełni się dziesięcioma pieczątkami wówczas maluch otrzyma dyplom i wyjątkowy prezent.

– Zachęcamy dzieci do zapisania się do biblioteki. Wówczas przekazujemy specjalny paszport i po uzbieraniu wymaganej liczby pieczątek taki mały czytelnik otrzyma dyplom oraz wyjątkową głogowską książkę pod tytułem „Rymy na każdą pogodę” Agnieszki Frączek z ilustracjami Marianny Jagody. Wydanych zostało jedynie 1000 egzemplarzy, a książka jest unikatowa, bo dostępna jedynie w naszych bibliotekach – mówi Izabela Owczarek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie.

Jak przekonują bibliotekarze – to czy dzieci będą w przyszłości sięgać po książki w dużej mierze zależy od ich rodziców. Nawyk czytania warto kształtować od najmłodszych lat i wcale nie trzeba poświęcać na to wiele czasu, Wystarczy kilkanaście minut dziennie.

– Chcemy przypomnieć, że codzienne czytanie, chociaż 20 minut dziennie, to niezwykły trening dla umysłu, rozwijania wyobraźni, a także nauka cierpliwości, koncentracji oraz pobudzenia ciekawości świata. Wspólne czytanie buduje dobre relacje, więzi i bliskość – dodaje Izabela Owczarek.

Akcja prowadzona jest we wszystkich głogowskich bibliotekach.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..