Opublikowany: czw, Lut 1st, 2018

6,5 mln na efektowne centrum miasta

Ścinawa dostała ponad 6,5 mln dotacji na odnowę centrum miasta. Daje to miastu szansę na rozpoczęcie inwestycji jeszcze w tym roku.

O dofinansowanie z RPO Ścinawa rywalizowała z 82 projektami. W skali subregionu legnicko-głogowskiego jej pomysł był najlepiej oceniony, natomiast w skali Dolnego Śląska więcej punktów otrzymało jedynie Kłodzko.

– Bardzo się cieszę z tej wiadomości – mówi Krystian Kosztyła, burmistrz Ścinawy. – Nie da się ukryć, że jest to jedna z tych droższych inwestycji i większość jej kosztów planowana była do pokrycia z dotacji. Dzięki otrzymaniu wsparcia realnym staje się rewitalizacja centrum miasta staje się realna, dlatego radość z przyznanego dofinansowania jest ogromna.

Wokół ścinawskiego ratusza ma powstać oświetlona promenada z ławkami i innymi elementami małej architektury. Główną atrakcją tego miejsca będzie fontanna. Pierwszy etap rewitalizacji zabytkowej strefy rynku obejmie też przebudowę części ulic 1 Maja i Grodzkiej oraz skwerów przy nich, fragmentu ul. Mickiewicza od mostku na Zimnicy w kierunku centrum, a także remont kamienicy po siedzibie Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”.

– Być może inwestycja rozpocznie się w tym roku, od remontu dawnego budynku GS-u. Zgodnie z Wieloletnią Prognozą Finansową właściwe prace dotyczące płyty rynku i nawierzchni ulic rozpoczęte będą najwcześniej w 2019 roku – informuje Przemysław Linda, kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju w ścinawskim magistracie. – Będziemy musieli poczekać do momentu zakończenia prac ziemnych w związku z planowaną przebudową sieci kanalizacyjnej i budową gazowej, które będą przebiegały przez centrum miasta – wyjaśnia urzędnik.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..