Opublikowany: śr, Kwi 10th, 2019

60 wystawców odwiedzi targi pracy

Rekordowa liczba 60 wystawców potwierdziła swój udział w Targach Pracy, które już w najbliższy piątek odbędą się w Złotoryi. Miejscowy Urząd Pracy, będący głównym organizatorem tego wydarzenia, zachęca do udziału w targach nie tylko potencjalnych pracowników, ale także uczniów szkół podstawowych i średnich. Sporym udogodnieniem dla uczestników będzie w tym roku tzw. „strefa dla rodziców”, w której animatorzy zaopiekują się dziećmi, aby rodzice mogli np. odbyć rozmowę kwalifikacyjną. 

Będzie to już czwarta edycja spotkania pracodawców i pracowników, organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy. Podobnie jak trzy poprzednie, odbędzie się ona w Domu Spotkań i Integracji Społecznej przy Szkole Podstawowej nr 1.

– Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane podjęciem lub zmianą pracy, podnoszeniem kwalifikacji, poradami ekspertów, (m.in. z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, przedsiębiorczości czy dotacji unijnych), wolontariatem, pracą za granicą, wsparciem rekrutacji czy poradami z zakresu planowania kariery. Targi kierujemy również do młodzieży, wybierającej przyszłą szkołę lub zawód. Będzie to również świetna okazja dla pracodawców do promocji swojej firmy i nawiązania kontaktów biznesowych – zachęca Anna Sarczyńska, doradca zawodowy złotoryjskiego PUP-u.

W tym roku Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi wspólnie z Pracownią Orange w Złotoryi przygotuje specjalną „Strefę dla Rodziców”, którzy szukają pracy i przyjdą na Targi z dziećmi. – W strefie będzie można pozostawić Malucha i w tym czasie spokojnie porozmawiać z pracodawcą lub złożyć CV u przedstawicieli wybranych firm – dodaje Anna Sarczyńska. 

W Strefie mogą zostać dzieci, które ukończyły 4 lata. Młodsze dzieci mogą przebywać w obecności opiekuna. W Strefie może przebywać maksymalnie 10 dzieci. Obowiązuje w niej również limit czasu do 30 minut.

Gorąco apelujemy do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz do uczniów szkół średnich powiatu złotoryjskiego, aby przybyli na Targi Pracy, ponieważ to doskonała okazja do:

  • osobistego kontaktu z wieloma pracodawcami,dostępu do aktualnych ofert pracy w Polsce i za granicą,
  • przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej,
  • poznania kultury firmy i zadanie pytań do pracodawcy o charakter pracy,
  • zapoznania się z lokalną ofertą rynku pracy, ofertą edukacyjną i szkoleniową,
  • otrzymania wsparcia przy rekrutacji (rozmowy z doradcami zawodowymi),
  • porozmawiania o wyborze szkoły, pracy (m.in. oferta Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP Legnica),
  • konsultacji dokumentów aplikacyjnych,skorzystania z porad ekspertów np. od prawa pracy, ubezpieczeń społecznych.

– czytamy w komunikacie złotoryjskiego PUP-u

Każdy, kto chciałby podjąć lub zmienić pracę, przekwalifikować się, znaleźć zatrudnienie za granicą czy chociażby napisać prawidłowe CV, powinien przyjść w piątek 12 kwietnia do sali sportowej złotoryjskiej „Jedynki”, w godzinach od 10-13.

Oprócz pracodawców, swoją ofertę zaprezentują tam również przedstawiciele wielu instytucji związanych z pracą. Na stoisku Powiatowego Urzędu Pracy pracownicy tej instytucji będą pomagać w m.in. napisaniu podstawowych dokumentów, takich jak list motywacyjny, czy CV.

Poniżej lista wystawców, która potwierdziła swój udział w piątkowych targach pracy:

 

Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest portal Regionfan.pl. Relacja z ubiegłorocznej edycji Targów Pracy dostępna jest TUTAJ.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..