Opublikowany: wt, Kwi 23rd, 2019

43-latek chciał skoczyć z rusztowania

Jaworskie służby ratunkowe nie miały spokojnego świątecznego poniedziałku. Kilka minut po godz. 19 dyżurny miejscowej policji otrzymał zgłoszenie o chęci popełnienia samobójstwa. Miało do niego dojść przy jednej z kamienic przy ul. Limanowskiego. Telefonował sam zainteresowany. Zgłoszenie potraktowano bardzo poważnie i natychmiast na miejsce udały się służby.

Oprócz funkcjonariuszy i straży pożarnej, na miejsce wezwano też medyków z jaworskiego pogotowia. Okazało się, że 43-letni jaworzanin chciał skończyć ze swoim życiem. Wdrapał się na rusztowanie remontowanej kamienicy i groził, że skoczy.

Po przybyciu na miejsce służb ratunkowych negocjacje pierwsi podjęli strażacy. Jednocześnie rozważali wezwanie „skokochronu” z Legnicy. Jednak po kilkunastu minutach niedoszły samobójca odpuścił i oddał się w ręce medyków. Mężczyzna był znany lekarzom i ze względu na swoje zaburzenia został odwieziony do szpitala w Złotoryi.

Było to jedyne, poważne zdarzenie gdzie zaangażowano tak wielkie siły i środki. – W akcji Wielkanoc 2019 wzięło udział łącznie 120 funkcjonariuszy. Ze względu na spory ruch pojazdów jeszcze późnym poniedziałkiem działania przedłużono do wtorku, do godz. 14. W sumie, na terenie powiatu jaworskiego odnotowano 6 niegroźnych kolizji, dwóch nietrzeźwych kierowców straciło prawo jazdy – informuje kom. Łukasz Kubiś z Jaworskiej KPP.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..