318 zawodników reprezentujących barwy 12 klubów rywalizowało w Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie w miniony weekend odbyły Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Juniorów i Juniorów Młodszych w taekwon-do. Bardzo dobrze w tych zawodach spisali się sportowcy z naszego regionu, którzy wywalczyli łącznie 42 medale.
Był to drugi i ostatni już turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski Juniorów i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Nasz region godnie reprezentowali 46 zawodniczek i zawodników ze Złotoryi i Jawora należący do Sportowej Akademii Taekwon-do oraz spora grupa młodych sportowców z Legnickiego Klubu Taekwon-do.
Wychowankowie pierwszego z wymienionych klubów przywieźli z Bystrzycy Kłodzkiej 23 medale, z czego sześć złotych. Imponującym wynikiem mogą się poszczycić również ich koledzy i koleżanki z Legnicy, którzy do swojej bogatej kolekcji dorzucili 19 nowych krążków, z czego siedem z najcenniejszego kruszcu.
Obydwie ekipy zajęły również miejsce na podium w klasyfikacji drużynowej. SAT było drugie, a LKT trzecie.
Poniżej przedstawiamy medalistów:
Medale dla Jawora zdobyli (SAT):
Kategoria młodzik:
– Kacper Pawelec – brąz w konkurencji 7-6 kup (23 startujących zawodników).
Kat. junior młodszy:
– Amelia Wzorek – złoto w konkurencji technik specjalnych oraz brąz w konkurencji układów
– Oliwia Puchała – brąz w konkurencji walk do 46kg oraz brąz w konkurencji układów
– Adrianna Łupkowska – brąz w konkurencji technik specjalnych
– Mateusz Dębski – brąz w konkurencji walk pow. 70kg,
– Estera Melkonyan – brąz w konkurencji walk -60kg
Kat. junior:
– Jakub Tomczuk – złoto w konkurencji technik specjalnych oraz brąz walki pow. 75kg,
– Eryk Urban – złoto w konkurencji walk do 56kg,
– Kasper Słociak – brąz w konkurencji walk do 68kg
Medale dla Złotoryi zdobyli (SAT):
Kat. młodzik:
– Oskar Chiński – złoto w konkurencji 10-8 kup (44 startujących zawodników).
Kat. junior młodszy:
– Jakub Serok – złoto w konkurencji walk do 70 kg oraz srebro w konkurencji układów
– Nikodem Gadziński – złoto w walkach do 64 kg oraz brąz w konkurencji technik specjalnych
– Maja Górska – srebro w konkurencji walk do 55 kg,
– Igor Janiak – srebro w konkurencji walk do 46 kg,
– Hanna Tłuczek – brąz w konkurencji walk do 50 kg
– Maciej Gorzkowski – srebro w konkurencji walk pow, 70 kg,
– Weronika Gawron – brąz w konkurencji walk do 42 kg,
Kat. junior:
– Szymon Malec – brąz w konkurencji układów
Medale dla LKT Legnica wywalczyli:
– Klaudia Wiśniewska – złoto w walkach do 55 kg,
– Nikola Wiśniewska – brąz w walkach pow. 60 kg juniorek młodszych,
– Monika Kowalczyk – trzy medale, dwa złota w walkach pow. 60 kg oraz układach i srebro w technikach specjalnych,
– Aleksandra Kurleto – srebro w walkach pow. 60 kg,
– Wiktoria Piątek – brąz w walkach pow. 60 kg,
– Wiktoria Miądzel – trzy medale, złoto w walkach pow. 65 kg oraz srebra w układach i technikach specjalnych juniorek,
– Dominika Danielewicz – brąz w walkach do 55 kg juniorek,
– Jakub Lorek – brąz w walkach do 62 kg oraz układach juniorów,
– Paweł Woźniak – brąz w walkach do 68 kg oraz srebrny w układach juniorów,
– Wiwianna Czechowska – dwa złota w walkach do 60 kg oraz w układach juniorek,
– Nikodem Król – brąz w technikach specjalnych młodzików,
– Adrian Demecki – srebro w technikach specjalnych młodzików.
.
.