Opublikowany: czw, Paź 11th, 2018

30 wystawców odwiedzi targi

Operator maszyn, kosmetyczka, kelner-barman, technik żywienia, dekorator ozdób choinkowych, obuwnik, fryzjer, a nawet laborant czy zdun – to tylko kilka z szerokiej listy zawodów, jakie będą prezentowane podczas Targów Edukacyjno-Zawodowych, które już w najbliższy wtorek odbędą się w Zespole Szkół zawodowych w Złotoryi. Organizatorem wydarzenia jest Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi, a swój udział w nim potwierdziło już blisko 30 wystawców.

Aleja Odkrywania Talentów, prezentacje zawodów, lokalnych firm i placówek edukacyjnych czy pokaz talentów młodzieży to tylko niektóre z punktów Targów Edukacyjno-Zawodowych, które już za kilka dni odbędą się w Zespole Szkół Zawodowych im. mjra. H. Sucharskiego w Złotoryi.

Jednym z ważniejszych celów tegorocznych targów jest przybliżenie młodzieży i osobom poszukującym możliwości kształcenia lokalnej oferty edukacyjnej, a także pomoc uczniom i absolwentom w odpowiedzi na pytanie „Co dalej?”.

Organizatorzy zapraszają również wystawców do przygotowania i przeprowadzenia prezentacji stanowiska pracy. Zaplanowane są m.in „interaktywne prezentacje” ukazujące specyfikę pracy w zawodzie, np. ubiór, wykorzystywane narzędzia, produkty, proces produkcji, wyniki pracy. Będzie też możliwość prezentacji oferty edukacyjnej przez szkoły (prezentacja talentów uczniów, oferta klasy przedstawiona w sposób praktyczny w oparciu o wykonywany przyszły zawód).

– Zapraszamy nauczycieli wraz z uczniami ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także przedszkoli w ramach preorientacji i orientacji zawodowej oraz wszystkie osoby poszukujące zatrudnienia czy możliwości podnoszenia kwalifikacji. Wstęp jest wolny, a impreza otwarta dla wszystkich zainteresowanych – zachęca Anna Sarczyńska, doradca zawodowy złotoryjskiego PUP-u.

Targi organizowane są przez PUP Złotoryja już po raz trzeci, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który od dziesięciu lat skupia setki inicjatyw, realizowanych w całym kraju. Akcja, koordynowana przez Stowarzyszenie Doradców Zawodowych i Szkolnych RP, realizowana jest na zasadach pospolitego ruszenia. Adresatami są wszyscy potrzebujący profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji, wyborze zawodu, pracy i ścieżki kariery. Inicjatywa ta skierowana jest zatem zarówno do zainteresowanych uczniów (dzieci i młodzieży), studentów, jak i osób dorosłych.

Zainteresowani wystawcy proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr 76 87 79 247 (lub 246) oraz mailowy (anna.sarczynska@pup.zlotoryja.pl lub anna.janiak@pup.zlotoryja.pl).

Tegoroczne targi odbędą się 16 października w godz. 10-12 w Zespole Szkół Zawodowych im. mjra. H. Sucharskiego w Złotoryi. Udział w nich jest bezpłatny. Relacja z ubiegłorocznej edycji wydarzenia dostępna jest tutaj

Patronat nad X Ogólnopolskim Tygodniem Kariery objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W Złotoryi jednym z patronów medialnych jest również portal regionfan.pl.

.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..