Opublikowany: czw, Paź 11th, 2018

3 promile za kółkiem

5 lat za kratami może spędzić nieodpowiedzialny kierowca, którego legniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej. Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Na tym jednak nie koniec jego wybryków.

Na trop legniczanina pozbawionego wyobraźni miejscowi policjanci natknęli się przy ul. Łąkowej. Mężczyzna został zatrzymany, prowadząc swojego forda.

– Podczas kontroli dokumentów funkcjonariusze wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Przeprowadzony test na alkomacie wykazał, że 51-latek ma blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – relacjonuje mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Szybko okazało się też, że mężczyzna w ogóle nie ma prawa siadać za kierownicą. W policyjnych systemach figurowały bowiem dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, w tym jeden… dożywotni.

– Mężczyznę umieszczono w Miejskiej Izbie Wytrzeźwień. Teraz mieszkaniec Legnicy za swoje czyny odpowie w sądzie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – kończy mł. asp. Ekiert.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..