Opublikowany: sob, Cze 30th, 2018

Rzeźby w Galerii Zamkowej

Rzeźby Radosława Kelera można oglądać w Galerii Zamkowej. Artysta ten zajmuje się głównie rzeźbą figuratywną w kamieniu, inspirowany ludzkim ciałem i kunsztem dawnych mistrzów.

Radosław Keler uzyskał dyplom w pracowni prof. Zbigniewa Makarewicza w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w 2005 r. Od 2007 r. był asystentem w Pracowni Kamienia, prowadzonej przez prof. Ryszarda Gluzę w Katedrze Rzeźby na Wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu. W 2018 r. uzyskał w macierzystej uczelni stopień doktora sztuk plastycznych, w dyscyplinie sztuk pięknych.

Keler ma za sobą 10 wystaw indywidualnych w kraju i 40 prezentacji zbiorowych, również za granicą. Uczestniczył w plenerach krajowych oraz sympozjach zagranicznych. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w Polsce oraz na świecie, m.in. w USA, Argentynie, Holandii, Belgii i Szwajcarii.

Ekspozycja w Galerii Zamkowej będzie czynna do 27 lipca. Wstęp na nią jest bezpłatny.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..