Opublikowany: pt, Sty 19th, 2018

27-letni kierowca trafił za kraty

Najpierw gwałtownie przyspieszył, a następnie próbował zniknąć funkcjonariuszom z pola widzenia, wjeżdżając w boczną drogę. Czego obawiał się 27-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, że na widok policyjnego radiowozu zaczął się tak nerwowo zachowywać?

Próba ucieczki kierowcy mazdy przed stróżami prawa się jednak nie powiodła. Jaworscy policjanci patrolujący nocą jedną z miejscowości w gminie Wądroże Wielkie ostatecznie zatrzymali  mężczyznę, a już chwilę później okazało się co było powodem jego dziwnego zachowania.

Po pierwsze 27-letni mieszkaniec  gminy Wądroże Wielkie nie miał przy sobie prawa jazdy. Zresztą, nie mógł go mieć, bo zostało mu ono zatrzymane w 2015 r. na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Legnicy za jazdę pod wpływem alkoholu. Dodatkowo, policjanci ustalili, że samochód, którym się poruszał nie posiadał ważnych badań technicznych

To nie był jednak koniec problemów zatrzymanego mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, wyszło na jaw, że od ubiegłego roku jest on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary więzienia.

– Zatrzymany zaraz po kontroli trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę. 27-latek odpowie również za kierowanie pojazdem wbrew orzeczeniu sądu, za co może mu grozić nawet do pięciu lat pozbawienia wolności – informuje kom. Kordian Mazuryk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..