Opublikowany: śr, Sty 3rd, 2018

26. finał WOŚP w Legnicy. Co, gdzie, jak?

Pod hasłem wyrównania szans w leczeniu noworodków trwać będzie tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jakie atrakcje przygotowali legniccy koordynatorzy przedsięwzięcia?

Tegoroczna kwesta ruszy 14 stycznia. Zebrane pieniądze trafią do szpitalnych oddziałów neonatologicznych, które wzbogacą się m.in. o stanowiska do resuscytacji, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, lampy infuzyjne czy sprzęt diagnostyczny, jak specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry. To od nas i naszej hojności zależeć będzie zdrowie i życie potrzebujących maluchów – apelują organizatorzy. Jak cel ten będzie można wesprzeć w Legnicy?

Finał ruszy w Akademii Rycerskiej o godz. 12. Na dziedzińcu czekać będzie ciepły catering, pokazy Klubu Motocyklowego Dopalacze Legnica oraz Legnickich Morsów (godz. 14). O godz. 20 pora na światełko do nieba, a po nim – pokaz ognia Teatru Avatar.

W tym czasie na deski sceny w salach Akademii Rycerskiej będą wychodzić kolejni artyści, którzy uzupełnią program licytacji. W Sali Maneżowej wystąpią dzieci z MCK, Akademia Avatara, Factory Music, Studio Artystyczne Fame Art, Flamenco, Dziecięco-Młodzieżowa Legnicka Orkiestra Dęta, Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca Kyczera, trio Ojciec i Synowie, uczestnik programu Mam Talent – Paweł Pomazan oraz Wiktoria Granas, znana z Voice of Poland Kids.

Z kolei w holu będzie można wziąć udział w warsztatach plastycznych dla dzieci, uzupełnić wiedzę z zakresu pierwszej pomocy pod okiem Koła Naukowego Młodych Medyków PWSZ czy spróbować domowych wypieków. Na ostatnim piętrze swoje sekcje zaprezentuje Legnickie Centrum Kultury. Będzie można również wybrać się na zwiedzanie zabytkowej nieruchomości (Sala Królewska – godz. 14, 16 i 18), lub obejrzeć jubileuszowe wystawy (Muzeum Miedzi – godz. 15, 17; Teatr Modrzejewskiej – godz. 13.30, 15 i 16.30).

Na tym oczywiście nie koniec atrakcji. W Spiżarni już 13 stycznia od godz. 17.30 brzmieć będzie rock! Zagrają: Anastasis, Cynamonowy Ogród, Studiowałem Mapę Krowy, The Cold, Interpunkcja, Zielony Groszek i Comin.

A dla zwolenników zdrowego trybu życia? IV Legnicki Bieg z Serduszkiem. Start o godz. 15 i 16.30 z ul. Najświętszej Marii Panny. Zapisy w siedzibie organizatora – Ośrodka Sportu i Rekreacji w Legnicy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..